Playstation 5: Zkušenost s hrami na Blu-ray Disc (DVD)

Playstation 5: Zkušenost s hrami na Blu-ray Disc (DVD)

Ihned po zakoupení konzole Playstation 5 jsem se ohlížel po tom, že si koupím hru GTA V. Bohužel v playstation storu je edice pro singleplayer (story mode) k zakoupení jen jako součást bundlu s GTA Online za vysokou cenu (1000+ Kč) a to jsem opravdu nechtěl dávat (navíc už mám hru historicky zakoupenou i pro PC). Nakonec se mi podařilo GTA V koupit na blu-ray disku za 500 Kč. K tomu jsem si přidal rovnou Uncharted: Legacy of Thieves Collection za 550 Kč, protože to stálo rovněž ve storu 1000+ Kč. Měl jsem tedy radost, že jsem dobře nakoupil. To ale netrvalo moc dlouho, protože pak následovalo několik zklamání....

Očekával jsem, že doba pokročila a hry na disku pro Playstation 5 se pouze nainstalují, pak disk vyndám a můžu hrát. To je ale zásadní omyl - během hraní musí být disk neustále v konzoli. Bohužel zde ale není ani žádná vychytávka, kdy by měla konzole nějakou "cache" pro to, aby věděla, že je disk uvnitř a nemusela ho tedy pravidelně kontrolovat. Proto často dochází v různých časových intervalech k hlučnému roztáčení mechaniky, což mě tedy nehorázně irituje. Navíc pokud si spustíte jakoukoliv další hru (ze storu) když je disk uvnitř, tak se mechanika pokaždé otravně roztočí (ačkoliv to nemá s danou hrou nic společného) a dělá to opět zbytečný hluk.... Hrůza!

Takže toto bylo první velké zklamání pří hraní her z blu-ray disku na playstationu. To ale není vše, další rána následovala velice brzo.

Jelikož jsem byl nezkušený uživatel playstationu, tak jsem nevěděl, že playstation store dělá pravidelně velké slevy na různé tituly. Takže co čert nechtěl, hned druhý den ráno, poté co mi hry na discích dorazily, a věděl jsem již o všech nevýhodách, mi playstation app v telefonu hlásila,  že tyto hry, které mám ve wishlistu jsou ve slevě - GTA online za 237 Kč, GTA V bundle za 428 Kč  a Uncharted: Legacy of Thieves Collection za 350 Kč. No já se snad picnu, to už bylo trochu moc...

V rozmrzelosti jsem chtěl tedy hry vrátit ve 14ti denní lhůtě do eshopu (prokonzole.cz). Neviděl jsem v tom žádný problém, protože daný eshop na svém webu píše, že vrácení není problém. K mému překvapení jsem ale tvrdě narazil i tady. Paní z podpory eshopu mi napsala, že pokud nejsou hry v originálním celofánu (zabalené), tak si je zpátky nevezmou, že jsou prý tímto znehodnocené a je na to vyjímka v zákoně. Vyměnil jsem si s paní ještě pár smutných emailů a pak to vzdal. Podle jejích standardizovaných odpovědí tipuji, že tuto záležitost s vrácením řeší často. Všichni ale víme, že situace se znehodnocením není pravda, protože hry na discích pro playstation nemají žádné klíče jako je to u her na pc a takové tituly je možné dál používat a prodávat, takže k žádnému velkému znehodnocení nedošlo (akceptoval bych i storno poplatek).

Smutně jsem tedy začal GTA V hrát z disku a nějak mi to hra vůbec nebavila (asi už jsem jí hrál na PC mockrát). Navíc střílení na Sony DualSense Wireless Controlleru není v GTA nic snadného. S myší bych měl mise hotové hned, ale tady jsem se dost trápil. GTA jsem tedy přestal úplně hrát. U hry Uncharted: Legacy of Thieves Collection ale byla situace uplně jiná - tam je vidět, že je to přímo titul pro Playstation a hra se hrála skvěle, po několika dnech jsem jí dohrál celou.

Jak jsem to celé vyřešil? Obě dvě hry na blu-ray disku jsem se ztrátou prodal na bazaru a už nikdy si hru na blu-ray disk nekoupím. Místo toho budu používat wishlist v playstation appce v telefonu a jakmile bude daná hra v akci, tak si jí koupím...

 

Přílohy

Komentáře

Vaše reakce na Playstation 5: Zkušenost s hrami na Blu-ray Disc (DVD)

Související obsah

playstation

hry

blu-ray

dvd

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.