Smart TV - Převod digitálního zvuku na analogový

Smart TV - Převod digitálního zvuku na analogový

audio- konvertor-DAC-digitalni-na-analog-1

Současné chytré televize již mají většinou jako audio výstup pouze optický digitální. Co dělat, když chcete zvuk poslat do klasického analogového zesilovače se dvěma cinch vstupy a nechcete kupovat AV receiver?


Jako první možnost Vás možná napadne využít SCART redukci, která má na výstupu 2x cinch. To se však konkrétně u modelu LG 42LB570V neosvědčilo - zvuk šel přes zesilovač pouze při sledování klasického TV vysílání. Jakmile došlo ke spuštění smart funkcí (youtube, video na usb, prohlížeč atd.), tak zvuk přestal být zesilovačem přehráván.

Bohužel to znamenalo jediné - je nutné použít optický digitální výstup a zakoupit DAC audio převodník (cca 800 Kč). K propojení je potřeba ještě zakoupit optický kabel TOSLINK a kabel 2x cinch (RCA L/R). V praxi to pak vypadá jako na této fotografii:

audio- konvertor-DAC-digitalni-na-analog-2

Já jsem zvolil konvertor FiiO D03K Taishan (192kHz/24bit), zvuk je čistý a bez jakéhokoliv šumu. Běžnému uživateli (s normálním sluchem) tento převodník tedy bude plně dostačovat.

Schéma vstupů/výstupů (IN/OUT) na Smart TV LG 42LB570V
LG-42LB570V-inout-1

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.