Zabbix: Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mb_check_encoding()

Zabbix: Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mb_check_encoding()

Dobrý den,

Zabbix fungoval dosud v pořádku, ale jakmile jsem provedl změnu PHP, aby běželo přes FastCGI dle místního návodu (rh-php71-php-fpm), tak zabbix přestal fungovat - zabbix zobrazuje jen bílou stránku. Ostatní věci v PHP běží v pořádku. Když jsem zapnul chyby v PHP, tak je tam tohle:


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mb_check_encoding() in /usr/share/zabbix/include/classes/validators/CApiInputValidator.php:208 Stack trace: #0 /usr/share/zabbix/include/classes/validators/CApiInputValidator.php(268): CApiInputValidator::checkStringUtf8(1, '8373b7a7a1cc1b3...', '/sessionid', '') #1 /usr/share/zabbix/include/classes/validators/CApiInputValidator.php(80): CApiInputValidator::validateStringUtf8(Array, '8373b7a7a1cc1b3...', '/sessionid', '') #2 /usr/share/zabbix/include/classes/validators/CApiInputValidator.php(606): CApiInputValidator::validateData(Array, '8373b7a7a1cc1b3...', '/sessionid', '', Array) #3 /usr/share/zabbix/include/classes/validators/CApiInputValidator.php(101): CApiInputValidator::validateObject(Array, Array, '/', '') #4 /usr/share/zabbix/include/classes/validators/CApiInputValidator.php(40): CApiInputValidator::validateData(Array, Array, '/', '') #5 /usr/share/zabbix/include/classes/api/services/CUser.php(1487): CApiInputValidator::validate(Array, Array, '/', '') #6 /u in /usr/share/zabbix/include/classes/validators/CApiInputValidator.php on line 208


ODPOVĚĎ


Dobrý den,

chybu Call to undefined function mb_check_encoding() zkuste vyřešit doinstalací PHP balíčků:

yum install rh-php71-php-bcmath rh-php71-php-xml rh-php71-php-mbstring
systemctl restart rh-php71-php-fpm;systemctl restart httpd

Komentáře

Vaše reakce na Zabbix: Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mb_check_encoding()

Související obsah

linux

zabbix

monitoring

fastcgi

php

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.