Ze života: Nejde mi outlook

Ze života: Nejde mi outlook


Nedávno mně volali z jedné nejmenované firmy, že se stala tragédie - na všech PC nefunguje Outlook, internet však jde. Po příjezdu na místo zjišťuji stav - na třech PC je Windows 10 a Outlook 2016 s tím, že je všude nastavená jedna emailová schránka přes IMAP.

Outlook se tváří, že je vše v pořádku (bez jediné chyby), avšak poslední email pochází se včerejšího rána. Provedu nejdřív diagnostiku stavu připojení k internetu - ten sice jede tak nějak jen na tři válce (sem tam packet loss), ale funguje. Provedu tedy v Outlooku test spojení - vše OK. Nové emaily však nikde... Jdu tedy ověřit spojení přes telnet na poštovní server a ten také v pořádku odpovídá.

Volám správci mailserveru a ten sděluje, že se na to hned podívají a zavolají. Odjíždím pryč a za nějaké čtyři hodiny obdržím konečně hovor, kde správce sděluje, že je vše OK a ve schránce jsou přímo na mailserveru vidět nové zprávy, i za dnešní den. Moc se mně tomu nechce věřit a tak ho prosím o link do webmailu, abych si to sám ověřil (uživatelé o webmailu neměli ani potucha). Po přihlášení bohužel zjišťuji, že admin má pravdu a nové emaily tam skutečně jsou. Jdu tedy zkusit nastavit nový profil do Outlooku pod jiným účtem ve Windows a tam je stav naprosto shodný jako dosud = stáhne se stav do včerejšího dne. WTF???

Nevěřícně se na to dívám a jdu znovu do webmailu s tím, že se podívám, která zpráva následuje za tou poslední staženou v Outlooku = a ta má 24 MB! Příčina tedy nalezena = vlivem výpadků konektivity Outlook nemá šanci takto velký email stáhnout a snaží se o to pořád dokola a nikomu nic nezahlásí. No prostě paráda... Email smažu s radostí a hle - všechny zprávy se hned nasosají.

Ponaučení pro tyto případy: Vhodným řešením je nastavit si v Outlooku, aby stahoval pouze hlavičky (záhlaví zpráv) a ne rovnou celé zprávy.

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.