Certifikát kořenové autority není důvěryhodný

Certifikát kořenové autority není důvěryhodný

notebook-certifikat-neni-duveryhodny

V následujícím článku si ukážeme, co znamená a jak vyřešit, hlášení Certifikát kořenové autority není důvěryhodný při vytváření nového certifikátu, v tomto případě od PostSignum.
Nejprve došlo ke standardní žádosti o nový certifikát na webu PostSignum přes webový prohlížeč Internet Explorer. Následoval export certifikátu z požadavku na zápis přes certmgr.msc, papírování na České poště a za několik dní se zákazník ozval, že obdržel email s informací ke stažení finálního certifikátu. Z vesela jsem certifikát stáhnul, naimportoval bez jediné chybičky, nastavil elektronický podpis v Outlooku a ejhle, při podepisování vyskočila hlášení, že není možné zprávu podepsat.

Zkontroloval jsem tedy, zda je certifikát vydaný pro správnou emailovou schránku, zda je platný, zda má privátní klíč a vše bylo v pořádku. Jediné co nesedělo, tak byla tato informace:


Informace o certifikátu:
Certifikát kořenové autority není důvěryhodný. Má-li být považován za důvěryhodný, nainstalujte tento certifikát do úložište důvěryhodných kořenových certifikačních autorit.
Máte privátní klíč, jež odpovídá tomuto certifikátu.


certifikat-korenove-autority-neni-duveryhodny

Po několika dalších kontrolách jsem to vzdal a po telefonování se zákazníkem jsem z něj postupně vytáhl informaci, že jeho kolega (na jiném PC) udělal ještě jinou žádost o certifikát a až s tou šel na Českou poštu. Tím pádem se nemohly certifikáty správně spojit a vznikl tím tento "trouble".

postsignu-certifikat-korenove-autority-neni-duveryhodny

Řešením v tomto případě tedy bylo na druhém PC, kde se provedla druhá (platná) žádost o nový certifikát, provést import certifikátu z emailu od PostSignum. Po úspěšném spojení certifikátů stačilo provést export finálního certifikátu (PFX) včetně privátního klíče a naimportovat ho do požadovaného PC.

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.