Pozvánka: Den ve vzduchu 2012

Pozvánka: Den ve vzduchu 2012

Před třemi týdny konečně přišlo jaro a to nutně znamená jediné - pomalu nám začíná další sezóna leteckých akcí (kompletní soupis je
). Letečtí fotografové by se tedy měli už za pár dní pustit do leštění svých objektivů po dlouhém zimním spánku, protože první letošní akce, které se účastní armádní stroje, odstartuje již na konci dubna a nase název Den ve vzduchu... Den ve vzduchu 2012 Den ve vzduchu s rádiem Kiss Proton se každým rokem pyšní nabitým programem a vrcholnými kousky, které předvádějí piloti v oblacích. V roce 2012 ovšem akce slaví 10.výročí od vzniku a právě tento ročník bude v mnoha ohledech víc než mimořádný.
Všechny odkazy k tématu:

|
|
|
SALTO S VRTULNÍKEM ? CHVÍLE, KDY ZÁKONY FYZIKY NEPLATÍ V letošním roce diváci v Plasích uvidí akrobatické kousky, ze kterých se lidem po celém světě zastavuje hrůzou srdce a tají dech. Navíc jde o prestižní vystoupení, které diváci v Česku ještě neviděli. Leteckou akrobacii totiž nezajistí tradiční letadla, ale vrtulník. Stroj Bo 105 CB-4 je v současné době jediným vrtulníkem světa, který je technicky tak vybavený, aby dokázal zvládnout celou plejádu neuvěřitelných manévrů. Návštěvníci Dne ve vzduchu tak uvidí i salto s vrtulníkem, které je pro běžné tipy strojů naprosto nemožné. K vidění bude i představení Wing Walking Teamu – tedy žena chodící, tančící a doslova létající na křídle dvouplošníku. Chybět nebudou letouny Armády ČR – JAS-39 Gripen a Aero L-159 Alca. Tradicí Dne ve vzduchu s rádiem Kiss Proton je také vždy nějaké netradiční překvapení o které se tentokrát postará závod vrtulníku s rally speciálem. Za volantem MINI COOPERu S2000 bude sedět nejrychlejší jezdec ČR a mnohonásobný mistr rally Václav Pech a nad ním poletí americký stroj Robinson R44. Zvítězí výbušná akcelerace a nadupané turbo 1.6 soutěžního speciálu, nebo vrtulník? Uvidíte v sobotu a v neděli 28. a 29. dubna na Dni ve vzduchu s rádiem Kiss Proton na letišti Aeroklubu Plasy (Plzeň-sever).
Ikonka Zdroj grafiky a fotografií: Denvevzduchu.cz | Zdroj dat: Denvevzduchu.cz
Kde pokračovat?

|
|
|

Související obsah

letectví

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.