PZL W-3 Sokol

PZL W-3 Sokol


W-3A SOKOL
Sokol je dvoumotorový turbohřídelový víceúčelový vrtulník, využívá se hlavně k přepravě osob a materiálu. U nás slouží také pro leteckou záchranou službu (SAR). První prototyp vzlétl 16. listopadu 1979, druhý prototyp se zásadními konstrukčními vylepšeními 6. května 1982. Výroba byla zahájena v roce 1985. Vrtulník je určen k přepravě maximálně 12 osob nebo materiálu o hmotnosti do 2 200 kg a pro leteckou pátrací záchrannou službu (SAR).

Technický popis W-3A Sokol

Vrtulník je vybaven novým čtyřlistým hlavním rotorem s tlumičem vibrací. Vnitřní nádrže pojmou až 1 700 litrů paliva. Instalovat lze rovněž přídavné nádrže o celkovém objemu 1 100 litrů. Sedačky jsou uspořádány po třech ve čtyřech řadách. Kabina je opatřena dvěma postranními dveřmi. Vrtulník má moderní avionické vybavení, které umožňuje jeho použití za všech povětrnostních podmínek ve dne i v noci. Vrtulník se velmi osvědčil při katastrofálních záplavách na Moravě v roce 1997. (čerpáno z army.cz)
PZL W-3A Sokol

Charakteristika v kostce

Maximální rychlost: 260 km/h Cestovní rychlost: 243 km/h Dolet: 1.225 km Praktický dostup: 5.100 m Stoupavost u země: 9,1 m/s Únosnost: 2.100 kg Hmotnost prázdného vrtulníku: 3.300 kg Normální vzletová hmotnost: 6.400 kg Typ motoru: 2 x WSK-PZL Rzeszów TWD-10W Tah motoru: 2 x 671 kW (záleží na režimu (1 je pro start, další pro normalní let, dále při 30 MIN režimu OEI a nejvyšší při režimu 2,5 MIN OEI) Délka trupu: 14,21 m Výška: 4,2 m Průměr nosného rotoru: 15,7 m

W-3: Fotogalerie

Ikonka Máte nějaké vlastní zkušenosti s tímto strojem a chcete se o ně podělit? Neváhejte se
! Ikonka Pokud zde chcete publikovat také své fotografie, stačí se
. Ikonka Zdroj grafiky a fotografií: cloud.up4.cz a En.Wikipedia.org | Zdroj technických dat: N/A
Kde pokračovat?

Související obsah

letectví

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.