Report: Bahna 2013

Report: Bahna 2013

Bahna 2013 jsou za námi, tentokrát na ně museli návštěvníci čekat o dva měsíce déle. Termín se totiž posunul z 22. června na 31. srpna z důvodu účasti armády na likvidaci následků povodní. Nyní se ale už pojďme podívat na naše dva videoreporty, fotoreport a pár řádků o dění na Bahnech...
Všechny odkazy k tématu:

|
|
Den pozemního vojska tradičně odstartoval v 10h průletem strojů AČR, první formace byla ve složení C-295, 2x L-159 a 2x Jas-39. To byl jediný okamžik, kdy bylo možné letouny spatřit, neúčastnily už se pak žádné ukázky. Zato stroje z druhé "vrtulníkové" formace s Mi-171Š, W-3A a 2x Mi-24V (Mi-35) bylo možné obdivovat během dne ještě několikrát a to jak na zemi, tak ve vzduchu. Následně proběhlo defilé historické a současné pozemní armádní techniky a okolo 12h došlo na první historickou ukázku s názvem "Mobilizace 1938". Ty se odpoledne konaly ještě dvě - "Kyjev" a "Bojový poplach ČSLA". [singlepic id=1645 w=560 float=none] Armáda ČR předvedla letos divákům seskoky výsadkářů, jízdní vlastnosti pásové (T-72M4 CZ a BVP 2) a kolové (Pandur a Kajman) techniky, ukázku 31. brigády radiační, chemické a biologické ochrany, displej W-3A Sokol, zásah pohotovostního oddělení Vojenské policie AČR a hlavně hodinovou dynamickou ukázku s názvem "Zaujetí blokovacího postavení mechanizovanou rotou, zastavení a zničení nepřítele". Ta byla zaměřena na intenzivní přípravu vojenských profesionálů - příslušníků 4. brigádního úkolového uskupení, které dosáhne plných operačních schopností v roce 2014. Premiéru před veřejností si odbyl kolový obrněný transportér Pandur II 8x8CZ v ženijní úpravě ze 42. mechanizovaného praporu. Akce byla zakončena v 17h slavnostním nástupem jednotek. Závěrem mohu konstatovat nejen za sebe, ale i za spoustu návštěvníků, že akce Bahna 2013 se opět vydařila a na své si přišli jak milovníci vojenské pozemní, tak letecké techniky.

Bahna 2013: Fotogalerie

Video: Bahna 2013 - Přípravy

Video o délce 45 minut dokumentující dění na Bahnech za oba dva dny před hlavní akcí.
Ikonka Zdroj grafiky a fotografií: RudiKlier.com, Lezec (Brding.cz) a cloud.up4.cz | Zdroj reportu: cloud.up4.cz
Kde pokračovat?

|
|

Související obsah

letectví

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.