letectví

Bahna 2013 jsou za námi, tentokrát na ně museli návštěvníci čekat o dva měsíce déle. Termín se totiž posunul z 22. června na 31. srpna z důvodu účasti armády na likvidaci následků povodní. Nyní se ale už pojďme podívat na naše dva videoreporty, fotoreport a pár řádků o dění na Bahnech...
Všechny odkazy k tématu:

|
|
Den pozemního vojska tradičně odstartoval v 10h průletem strojů AČR, první formace byla ve složení C-295, 2x L-159 a 2x Jas-39. To byl jediný okamžik, kdy bylo možné letouny spatřit, neúčastnily už se pak žádné ukázky. Zato stroje z druhé "vrtulníkové" formace s Mi-171Š, W-3A a 2x Mi-24V (Mi-35) bylo možné obdivovat během dne ještě několikrát a to jak na zemi, tak ve vzduchu. Následně proběhlo defilé historické a současné pozemní armádní techniky a okolo 12h došlo na první historickou ukázku s názvem "Mobilizace 1938". Ty se odpoledne konaly ještě dvě - "Kyjev" a "Bojový poplach ČSLA". [singlepic id=1645 w=560 float=none] Armáda ČR předvedla letos divákům seskoky výsadkářů, jízdní vlastnosti pásové (T-72M4 CZ a BVP 2) a kolové (Pandur a Kajman) techniky, ukázku 31. brigády radiační, chemické a biologické ochrany, displej W-3A Sokol, zásah pohotovostního oddělení Vojenské policie AČR a hlavně hodinovou dynamickou ukázku s názvem "Zaujetí blokovacího postavení mechanizovanou rotou, zastavení a zničení nepřítele". Ta byla zaměřena na intenzivní přípravu vojenských profesionálů - příslušníků 4. brigádního úkolového uskupení, které dosáhne plných operačních schopností v roce 2014. Premiéru před veřejností si odbyl kolový obrněný transportér Pandur II 8x8CZ v ženijní úpravě ze 42. mechanizovaného praporu. Akce byla zakončena v 17h slavnostním nástupem jednotek. Závěrem mohu konstatovat nejen za sebe, ale i za spoustu návštěvníků, že akce Bahna 2013 se opět vydařila a na své si přišli jak milovníci vojenské pozemní, tak letecké techniky.

Bahna 2013: Fotogalerie

Video: Bahna 2013 - Přípravy

Video o délce 45 minut dokumentující dění na Bahnech za oba dva dny před hlavní akcí.
Ikonka Zdroj grafiky a fotografií: RudiKlier.com, Lezec (Brding.cz) a cloud.up4.cz | Zdroj reportu: cloud.up4.cz
Kde pokračovat?

|
|
Tento článek je archivní a pochází z webu o letectví. Není již nijak upravován a nelze ho komentovat.

Podobný obsah

NEW
Comanche 4

Comanche 4

Letecká akční hra s vrtulníkem RAH-66 Comanche z roku 2001.
NEW
NEW
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.