Snowrunner - tutoriál pro začátečníky

Snowrunner - tutoriál pro začátečníky

Snowrunner umí člověka v počátcích pořádně potrápit a není radno spěchat. V tomto článku naleznete tipy a rady týkající se úplného začátku tohoto simulátoru na mapě Černá řeka - Michigan (Black River - Michigan, USA).

 

Hlavní body - co udělat jako první

 1. Odkrýt celou mapu menším offroad scout vozem (např. prvotním Chevrolet CK1500)
 2. Zprůjezdnit silnice (oprava mostů, odstranění závalů, překážek atd. )
 3. Začít plnit hlavní mise
 4. S prvními vozidly se vyhýbat bahnu (ne vždy to jde) a jezdit především po hlavních silnicích (i když je to delší)
 5. Získat co nejdřív Azov 64131 viz dále

 

Začátek

Začátek byl pro mě co se týče misí hodně zdlouhavý a těžký. První náklaďáky jsou opravdu šíleně neschopné v blátě. Co jsem zjistil?

 • Když jsem chtěl v první mapě opravit spadné elektrické vedení, tak jsem se snažil velice problémově dostat na skladiště nahoře, přitom stačilo použít betonové panely, které se nachází nedaleko farmy na návěsu.
 • Pro rychlejší získání XP a nějakých peněz je vhodné hrát závody, např. hned ten v první mapě na farmě (nejdříve je ale třeba opravit most před vrtem)
 • Overloading - pomocí palubního jeřábu je možné nakládat více nákladu než kolik je oficiálně deklarováno pro dané vozidlo a lze tím tedy ušetřit nějaké jízdy viz obrázky
 • Nelze dělat plnohodnotný road train, tzn. zapojit za sebe více přívěsů či návěsů,  ale je možné takto za sebou zapojit další náklaďák s vlekem atd., což umožní ušetřit pár jízd při potřebě převést více kusů nákladu než kolik se na jedno vozidlo vejde. Je třeba počítat s tím, že rychlost přesunu je nižší.

Pokud se nechcete trápit se neustálým uvíznutím náklaďáků na začátku, tak je lepší si co nejdříve pořídit Azov 64131. Kdybych to věděl dřív, tak bych si ušetřil hodně hodin trápení v terénu ...

 

Jak získat Azov 64131

Dát si mapu v Rusku - Drowned Lands a dokončit úkol na opravu vozidla Tayga 6436. Lze provést s menším vozidlem, které má nástavbu pro opravu a palivo. Následně nově získané vozidlo Tayga 6436 ihned prodejte, případně i další co máte a koupte si Azov 64131. Toto vozidlo je pomalé, ale má  náhon na všechna kola a je to dost zásadní gamechanger - Azov totiž rázem projede skoro všechno. Od teď se není třeba bát bahna, kamenů a prudkých stoupání...

Video jako získat Azov je případně zde https://www.youtube.com/watch?v=iRp4ADvZsk0 .

 

Jak získat Western Star 6900 TwinSteer

Na mapě Island Lake dokončit úkol na opravu Western Star 6900 TwinSteer. Až ho budete mít, tak zjistíte, že neprojede uplně všechno jako Azov a patrně i víc žere, ale jezdí o hodně rychleji a hlavně má 4 sloty na náklad!

 

Co dál s těmito vozy?

Po získání Azov a Western Star 6900 TwinSteer je plnění úkolů o dost snažší. Např. při plnění úkolů v mapě Island Lake, která nemá garáž, ani pumpu, se mi osvědčilo následující:

 • Dát oba vozy do garáže v mapě Smithville Dam
 • Na Azov 64131 dát servisní nástavbu
 • Pak se vydat plnit mise v Island Lake tak, že Azov za sebou táhne Western Star 6900 TwinSteer
 • V Island Lake pak Azov jen zaparkovat a Western Star 6900 TwinSteer využít na plnění misí.
 • Do Western Star 6900 TwinSteer pak doplňovat palivo a provádět opravy z Azovu dle potřeby

Já jsem si tedy v začátcích oblíbil použít Azov jako servisní vozidlo a Western Star jako dříče pro převážení nákladů.

 

Jak na vyproštění totálně zaseknutého nákladu

Během plnění jedné mise v Černé řece se mi podařilo zaseknout velký stavební návěs (nebo co to bylo) takovým způsobem, že s ním nešlo hnout ani i milimetr na žádnou stranu. Patrně se zasekl o padlý strom, zároveň o pařez a ještě o hranu náspu :-) Ztrávil jsem dost času hledáním způsobů, abych ho vyprostil a nemusel jet celou misi znovu.

Rady jsou:

 • Odpojit návěs
 • Zkusit ho pak převrátit vozem (to šlo)
 • V převrácenám stavu ho posunout na vhodnější místo
 • Pak ho palubním jeřábem postavit tak, aby šel zapřáhnout
 • A mělo by být hotovo...

 

Co dále

To by bylo k začátku asi vše. Azov 64131 udělá na prvních mapách hotové zázraky a projede snad uplně vše. Až se ale dostanete k plnění misí v Rusku, tak zjistíte, že zde už se potrápí o dost více a dokonce někde i uvízne. Proto je vhodné ho poté nahradit lepším vozidlem Azov 5319 - je o hodně rychlejší, více projede, ale zase má malou nádrž ...

Show english version

Komentáře

Vaše reakce na Snowrunner - tutoriál pro začátečníky

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.