Cyklistická trasa Cheb - Plzeň - Rokycany trochu jinak

Cyklistická trasa Cheb - Plzeň - Rokycany trochu jinak

Hledání nové varianty trasy Cheb - Plzeň - Rokycany, kdy jsme chtěli vynechat Mariánské Lázně (jeli jsme je již x krát) jsme zvolili následovně - chceme jet přes vrchol Dyleň (primární cíl), Český les opustíme v Broumově a pak už jen klasická Planá, Kralupy, Nýřany, Plzeň a Rokycany.

Na této trase jsme viděli různé zajímavosti, pěkná místa a památky - náměstí Chebu s domy Špalíčku, poutní areál Maria Loreto v Hrozňatově, televizní vysálač na Dyleni (940 m n.m, dříve vojenský objekt), podivný Janovského pramen, krásy Českého lesa se spoustou hub, náměstí v Plané, údolí řeky Mže (zde to mám hodně rád), klášter v Kladrubech, skvělé občerstvení U Makovců v Plzni ....

Ráno v 5:25 odjezd vlakem z Rokycan, v Plzni přestup na přímý spoj do Chebu kam jsme dorazili cca v 7:40 (bez zpoždění). Cheb nás uvítal mlžným oparem, kromě povinného vyfocení náměstí jsme se rovnou vydali směrem na Dyleň po kombinaci turistické červené trasy a cyklostezek. Jak jsme vjeli do Českého lesa, tak na mě  zapůsobila zdejší příroda, klid a atmosféra - připomnělo mi to časy, když byli Středí Brdy ještě vojenské a oficiálně se do nich nesmělo - liduprázdno a husté vlhké jehličnaté lesy....  Navíc všude u cesty rozstl jeden hřib za druhým. Vrchol s televizním vysílačem je pochopitelně oplocený, takže došlo pouze na focení a jeli jsme dál. Projeli jsme přes Slatinský les, objeli vrchol Tišina, nafotili rybník Kajetán a už jsme byli na konci Českého lesa v Broumově. Někdy určitě budeme chtít pokračovat Českým lesem dále podél hranic směřem na  Havran, Rozvadov a Čerchov, na to ale teď nebyl prostor...

Následoval nudný úsek po asfaltu do Plané. Oči mám otevřelo až mně dobře známé a oblíbené údolí řeky Mže. Jenže nebyl čas se plahočit po turistických cestičkách, takže jsme údolí Mže opustili hned v Ústí nad Mží a nasadili kurz na Kladruby (klášter), Nýřany a Plzeň.

Závěr u Plzně nám zpříjemnila nová cyklostezka mezi Tlučnou a Novou Hospodou, kde to až neuvěřitelně rychle samo frčelo a přišlo nám to vhod, jelikož už jsme po cca 120 km potřebovali dát trochu pauzu a najíst se. Chtěli jsme si dát za odměnu něco trochu na úrovni se zahrádkou a napadlo nás zamířit k areálu U Makovců, což byla skvělá volba :-)

Pak už následoval dojezd do Rokycan a krásných cca 160 km bylo za námi...

 

Komentáře

Vaše reakce na Cyklistická trasa Cheb - Plzeň - Rokycany trochu jinak

Související obsah

gpx

cyklistika

cyklostezka

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.