Na kole: Úsek Berounka červená - Kříše - Darová - U Kolečků - Velká Radná - Kaceřovský Mlýn - Žíkovský mlýn

Na kole: Úsek Berounka červená - Kříše - Darová - U Kolečků - Velká Radná - Kaceřovský Mlýn - Žíkovský mlýn

gpx

Jak je na tom s průjezdností na kole u Berounky červená turisická trasa v úseku mezi Kříše - Darová - Rybárna? Sjezd po červené trase k Díreckému potoku dá dost zabrat brzdám, kameny pokrytý prudký sjezd vyžaduje pozornost. Z Darovanského Dvora až k Berounce je pohodový, úsek Darová - U Kolečků je dvoustopá polní/lesní cesta bez problému.

Od skalky u Berounky (49.8546247N, 13.5234447E) je už úsek zůžený do jedné stopy až k Velké Radné. Dále je pohodová zpevněná lesní cesta, avšak od místa Nad Kaceřovským Mlýnem (MVE Kaceřovský mlýn) se charakteristika dost změní. Tady už se jedná pouze o pěšinku kde je třeba počítat sem tam s popadanými stromy přes stezku, s kamením, s prudkým srázem k toku Berounky, přenášením kola přes skalní úseky... Když s tím ale budete počítat, tak si tento úsek užijete :-)

Od Olešenského potoka je vše až k MVE – Žíkovský mlýn na pohodu...

--------------------

Resumé: Od Darové až nad Kaceřovský Mlýn se jedná o pohodovou jízdu. Od Kaceřovského mlýna k Olešenskému potoku je pro většinu bikerů nemožné celý úsek projet bez šlápnutí na zem, 80-90% ale projet jde a je to celé dobrodružný zážitek.
Vaše reakce na Na kole: Úsek Berounka červená - Kříše - Darová - U Kolečků - Velká Radná - Kaceřovský Mlýn - Žíkovský mlýn

Podobný obsah

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.