Cyklotrasa 7 (Vltavská): Praha – Prokopák, Zbraslav, Štěchovice a pak konečně do Brd

Cyklotrasa 7 (Vltavská): Praha – Prokopák, Zbraslav, Štěchovice a pak konečně do Brd

Chtěl jsem vyzkoušet z Prahy novou trasu směrem na Rokycany místo tradičního kopírování toku Berounky do Berouna  či směrem na Hostomice přes Řevnici.

Bohužel jsem neměl dost času vše naplánovat, což se ukázalo jako zásadní chyba, která se dost vymstila. Zvolil jsem si jako cíl jet podél Vltavy na Slapy a pak na Příbram a odtud přes Brdy do Rokycan.

Začátek trasy z Pražských Stodůlek jsem osvědčeně střihnul přes Prokopské údolí k Barrandovskému mostu. Cyklostrasa podél Vltavy byla až do Zbraslavi výborná. Bohužel co pak následovalo mě zarazilo - Vltavu jsem přejel na druhý břeh a Cyklotrasa EV7 Vltavská dále vede po hlavní cestě mezi Zbraslaví a Slapy! Míjelo mně jedno auto za druhým a ještě ke všemu probíhaly na tomto úseku nějaké silniční opravy, kdy byla doprava řízena kyvadlově pomocí semaforů. Řidiči ze mě tedy určitě neměly moc radost, ačkoliv jsem to pálil co to šlo a docela jsem se bál, že mě někdo sestřelí... Navíc nebyla šance se z této šílené cesty nějak rozumně dostat pryč a nebyla ani moc možnost si v klidu sednout a trasu přeplánovat.

Celá tato situace mě natolik zdeptala, že jsem se Slapy vykašlal a co nejdříve jsem chtěl změnit směr na Příbram. Ve Štěchovicích  jsem tedy stále jel po Vltavské cyklotrase, ale v Údolí Kocáby - Pod Masečínem jsem odbočil na žlutou turistickou trasu směrem na Mašečín. To zpětně vidím jako chybu, protože ze Štěchovic už Cyklotrasa Vltavská po frekventované cestě nevedla a Slapy už byly za rohem.

Trasu jsem pak směřoval na Dobříš a konečně Příbram, kde jsem si (už poněkolikáté) v Pivovaru Podlesí dal skvělý oběd a pivo (to není placená reklama). Následoval Bohutín, Láz, Nepomuk, Padrť, Dobřív a byl jsem doma...

Komentáře

Vaše reakce na Cyklotrasa 7 (Vltavská): Praha – Prokopák, Zbraslav, Štěchovice a pak konečně do Brd

Související obsah

gpx

cyklistika

cyklostezka

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.