Fotoaparát Sony Alpha 6000 nebo mobilní telefon

Fotoaparát Sony Alpha 6000 nebo mobilní telefon

Tak jsem se znovu nechal pobláznit k přemýšlení nad pořízením fotoaparátu. Kamarád fotograf mně totiž zaslal odkaz na akci, kdy se dalo koupit bezzrcadlovku Sony Alpha 6000 v setu se základním objektivem 16-50 OSS SEL se slevou 20%, což dělalo cca 13.000 Kč.

Znovu jsem tedy ztrávil x hodin pročítáním všemožných článků a sledováním videí o Sony Alpha 6000. Víceméně se názor všude shodoval - je to stále hodně dobrý fotoaparát, přestože se vyrábí už od roku 2014.

Zásadní problém k polemizování však vyvolává setový objektiv (kit lens) "zasouvací objektiv se zoomem a pohonem E PZ 16–50 mm F3.5–5.6 OSS", který nemá tak skvělé výsledky, jako když si koupíte pevný objetiv. Tento seťák se zdá být "základně" použitelný spíše na venkovní focení - krajinky, architektura atd. Na portréty vhodný moc není.

Bohužel objektivy pro bajonet E od Sony jsou docela drahé, začínají asi od 6000 Kč a ani při zvolení objetivů značky Sigma si moc cenově nepomůžete.

Ve finále je tedy potřeba počítat s investicí nejméně 20.000 Kč, čímž se dostáváme opět k myšlence pořídit si raději telefon s co nejlepším fotoaparátem - v současnosti tedy Samsung S22 Ultra či iPhone. Telefon má mimo jiné nezanedbatelnou výhodu v tom, že ho máte opravdu pořád u sebe a je to univerzální zařízení.

PS: Toto je můj osobní závěr dle informací, které jsou na internetu. Byl bych rád, kdyby tomu tak nebylo a někdo foto-zkušenější mně sdělil, že Sony Alfa 6000 s kit lens si mám koupit a budu spokojený...

Přílohy

Komentáře

Vaše reakce na Fotoaparát Sony Alpha 6000 nebo mobilní telefon

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.