NAS Synology - File system error was found

NAS Synology - File system error was found

nas-synology-volume-error

Nedávno jsem narazil na problém, kdy se přestala korektně dokončovat úloha zálohování na NAS Synology. Zjistit, co by mohlo být příčinou se vzdáleně moc nedařilo - logy totiž nebyly dostatečně konkrétní. Přecejen hláška, že se nezdařila záloha Time backup nějakéko "nekonkrétního" souboru je celkem k ničemu.


Problém časem vyeskaloval do takové podoby, kdy webové administrační rozhraní zobrazovalo okno s tím, že byla nalezena chyba v systému souborů a je potřeba provést kontrolu systému souborů. Ta však nic nevyřešila.

nas-synology-volume-error-1

V lozích byla taktéž nepříliš specifikovaná událost File system error was found on volume [ ]. Člověk tedy nevěděl, zda má chybu hledat na nějakém svazku vnitřního úložistě nebo na externím HDD pro zálohy.

nas-synology-volume-error-2

Když jsem dorazil k zákazníkovi a provedl základní diagnostiku externího HDD z údajů ve SMARTu, bylo jasné v čem je zakopaný pes. HDD Seagate 3TB se doslova vařil při 59°C a vykazoval vadné sektory.

hdd-crystal-disk-smart

Výměna zálohovacího HDD za nový tedy problém vyřešila.

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.