Report: CIAF 2013

Report: CIAF 2013

Začátek září na hradeckém letišti patří každoročně mezinárodní airshow CIAF a letos této události přálo jak počasí, tak kvalitní účast techniky, takže opravdu bylo na co koukat... Videoreport a fotoreport z nedělního dění je k dispozici v tomto článku.
Všechny odkazy k tématu:

|
|
O zahájení v 11h se postaral průlet z výzbroje AČR ve složení 2x Jas-39 a 2x L-159, a to hned několikrát. Nechyběl tradiční seskok výsadkářů z Mi-171Š a v půl 12 se už nad plochou proháněl americký bitevní vrtulník AH-1S Cobra společnosti Heliczech. Když trochu přeskočím a budu vybírat pouze ukázky s moderní armádní technikou, tak další na pořadu dne byl plzeňský W-3A Sokol pilotovaný kpt. Šafaříkem s bravurní pilotáží. Se Sokolem o něco déle hasil rozpálenou plochu ještě pplk. Kratochvíl s bambi vakem. Za mixéry pak nemohl chybět Mi-24V s oranžovými dýmovnicemi v podvěsu, tentokrát pod taktovkou kpt. Vanického. Novinkou byla CSAR mise se dvěmi Mi-171Š (kpt. Záhorský a kpt. Bartošek). A konečně se podíváme na proudové stroje. Za AČR sólovku L-159 pilotoval kpt. Švec a Gripena potrápil npor. Špaček. Dánskou F-16 nechal nad přihlížejícími burácet pilot Christiansen, forsáž pro jistotu skoro nevypínal a neustále se nad ranvejí honil při vysokých rychlostech z jedné strany na druhou. Ve 14:44 nastal hlavní okamžik celé akce, kdy na dráhu naroloval ukrajinský Su-27 Flanker. Pilot Oksanchenko narozdíl od Christiansena létal spíše nižší rychlostí, címž se zajisté zavděčil všem přítomným fotografům a kameramanům. Demonstrována byla hlavně velmi vysoká obratnost a pilot si neodpustil ani dva pády ze svíčky. Parádní displej, kdy byli v pozoru opravdu všichni návštěvníci. Ještě doplním, že sůčko bylo k dispozici dokonce i na statice... Ve vzduchu se mimo jiné ukázal i Breitling Jet Team, Baltic Bees Team, Peter Besenyei, Martin Šonka, Royal Jordanian Falcons, maďarský Gripen a další. Závěrem se sluší organizátorům poděkovat hlavně za návrat Su-27 na české nebe, ale i celkově vydařenou podívanou s dobře zvládnutou organizací.

CIAF 2013: FotogalerieSu-27 na CIAFu

Ikonka Autor fotografií: cloud.up4.cz | Zdroj dat: cloud.up4.cz
Kde pokračovat?

Související obsah

letectví

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.