Report: CIAF 2013

Report: CIAF 2013

Začátek září na hradeckém letišti patří každoročně mezinárodní airshow CIAF a letos této události přálo jak počasí, tak kvalitní účast techniky, takže opravdu bylo na co koukat... Videoreport a fotoreport z nedělního dění je k dispozici v tomto článku.
Všechny odkazy k tématu:

|
|
O zahájení v 11h se postaral průlet z výzbroje AČR ve složení 2x Jas-39 a 2x L-159, a to hned několikrát. Nechyběl tradiční seskok výsadkářů z Mi-171Š a v půl 12 se už nad plochou proháněl americký bitevní vrtulník AH-1S Cobra společnosti Heliczech. Když trochu přeskočím a budu vybírat pouze ukázky s moderní armádní technikou, tak další na pořadu dne byl plzeňský W-3A Sokol pilotovaný kpt. Šafaříkem s bravurní pilotáží. Se Sokolem o něco déle hasil rozpálenou plochu ještě pplk. Kratochvíl s bambi vakem. Za mixéry pak nemohl chybět Mi-24V s oranžovými dýmovnicemi v podvěsu, tentokrát pod taktovkou kpt. Vanického. Novinkou byla CSAR mise se dvěmi Mi-171Š (kpt. Záhorský a kpt. Bartošek). A konečně se podíváme na proudové stroje. Za AČR sólovku L-159 pilotoval kpt. Švec a Gripena potrápil npor. Špaček. Dánskou F-16 nechal nad přihlížejícími burácet pilot Christiansen, forsáž pro jistotu skoro nevypínal a neustále se nad ranvejí honil při vysokých rychlostech z jedné strany na druhou. Ve 14:44 nastal hlavní okamžik celé akce, kdy na dráhu naroloval ukrajinský Su-27 Flanker. Pilot Oksanchenko narozdíl od Christiansena létal spíše nižší rychlostí, címž se zajisté zavděčil všem přítomným fotografům a kameramanům. Demonstrována byla hlavně velmi vysoká obratnost a pilot si neodpustil ani dva pády ze svíčky. Parádní displej, kdy byli v pozoru opravdu všichni návštěvníci. Ještě doplním, že sůčko bylo k dispozici dokonce i na statice... Ve vzduchu se mimo jiné ukázal i Breitling Jet Team, Baltic Bees Team, Peter Besenyei, Martin Šonka, Royal Jordanian Falcons, maďarský Gripen a další. Závěrem se sluší organizátorům poděkovat hlavně za návrat Su-27 na české nebe, ale i celkově vydařenou podívanou s dobře zvládnutou organizací.

CIAF 2013: FotogalerieSu-27 na CIAFu

Ikonka Autor fotografií: cloud.up4.cz | Zdroj dat: cloud.up4.cz
Kde pokračovat?

Data

Podobný obsah

410.jpg
173-4.jpg

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout
809-2.jpg
401842_249744981803433_849956981_n.jpg

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout
88.jpg
img_1087.jpg
786.jpg
59.jpg
784-2.jpg

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.