Microsoft flight simulator X: Acceleration EP

Microsoft flight simulator X: Acceleration EP


Microsoft flight simulator X: Acceleration expansion pack
několik bonusů navíc, hlavně však 3 nové stroje. Pro příznivce moderních vojenských leteckých strojů by měla být tím největším lákadlem možnost usednout do kokpitu proudového víceúčelového/útočného stíhacího letounu F/A-18A Hornetu či helikoptéry AgustaWestland EH101 (AW101). Pro příznivce legendárních strojů je zde připraven k osedlání jednomístný stíhací letoun dlouhého doletu North American P-51D Mustang, který se během druhé světové války stal nejúspěšnějším stíhačem. Musím přiznat, že jsem se na možnosti využití Hornetu v tomto civilním simulátoru díval jako dnes již několikaletý uživatel
poněkud skepticky. Tím, že se jedná právě o civilní simulátor nebude přece možné simulovat zteče a bojové situace, což je pravda. Naproti Lock Onu však nabízí FSX Acceleration velmi kvalitně zpracovaný 3D klikací kokpit, což ve spojení s využitím možností simulace v FSX také poskytuje vojenským virtuálním pilotům slušnou dávku zábavy i za předpokladu, že si ani jednou nevystřelí. Právě detailní zpracování kokpitu a letového modelu ve spojení s možností naplánovat a uskutečnit let jako ve skutečnosti například z Čáslavi do Náměště nad Oslavou s využitím ATC menu a zjistit tedy přibližný obrázek o tom, jaké to je provádět takový let ve skutečnosti v moderním proudovém stroji je opravdu zážitek.

Další postřehy:

V tomto add-onu přibily ještě další věci jako je více než 30 nových misí včetně pátrací a záchranné mise, úlohy zkušebního pilota a vzletu a přistání s F/A-18A na letadlové lodi. Posledně jmenované mise jsou už určeny pro piloty co už opravdu něco umí a mají zvládnuté základní návyky s tímto strojem. Pátrací a záchranné mise s helikoptérou EH-101 jsou také docela zábavnou možností co lze v tomto add-onu provozovat.

Závody Red Bull Air Raca a Reno:

Pro piloty, kteří si chtějí zasoutěžit a vyzkoušet jak dobře umí letoun ovládat jsou zde připraveny čtyři typy soutěží včetně závodů Reno a Red Bull Air Race. Posledně jmenované letecké závody mě velice překvapili svojí hratelností, nejprve jsem byl poněkud zaskočen při provádění velice rychlých manévrů za účelem prolétnout dané checkpointy v předepsaném směru a výšce, přecejen při létání v FSX není človek zvyklý dělat takto prudké manévry a ještě ke všemu ve velmi nízké výšce. Po pár nepovedených závodech člověk přijde na správný grif jak checkpointy prolétavat a tyto závody se pro něj na nějaký čas stanou novou zábavou v FSX. V případě plnění misí logicky vzrůstá náročnost jednotlivých závodů a člověk má chuť se pořád zdokonalovat a plnit náročnější a náročnější trasy, které pro něj tvůrci připravili.

Verdikt:

Pro fanoušky původního
, kteří hledají něco nového mohu tento placený add-on určitě doporučit, ale popravdě nepřidává až tak moc nových věcí, jak by se dalo očekávat. Uvítal bych zde určitě více nových letadel či vrtulníků. Ovšem pro příznivce moderních proudových letounů toužících zjistit k čemu jsou jednotlivé páčky, spínače, systémy a avionika přímo v F/A-18A Hornetu je tento add-on nutností, protože v současné době budou jen těžko hledat simulátor s lepším modelem tohoto stroje.

Krátký manuál, rady a postřehy pro F/A-18A Hornet:

  • Pokud se Vám nedaří aktivovat vzdrušnou brzdu (airbrake/speedbrake), tak řešením je bud' její aktivace v kokpitu na plynové páce, což je nepraktické nebo přiřazení této důležité funkce v nastavení kláves na nějaké tlačítko joysticku - v nastavení je to volba "Spoilers".
  • Přibližovací rychlost při přistání (final approach) by měla být pod 250 KIAS, podvozek vysunut. Při přistání sledujte angle of attack indexer (indexer úhlu náběhu) umístěný na pravé straně HUD displeje, který ukazuje optimální úhel náběhu při přistání. Prostřední zelené světlo signalizuje, že přistáváte s optimálním úhlem náběhu, horní žluté světlo signalizuje příliš velký a spodní červené světlo příliš malý úhel náběhu. Před dosednutím by měla být rychlost 125 KIAS.
Hlavní klávesové zkratky: Flight simulator X - Acceleration
G - podvozek Z - autopilot ; - ATC menu Shift + 1 - promítání HUD displeje Shift + 3 - navigace Mezerník + myš - otáčení pohledu F5 - zasunuté klapky F8 - plné klapky F9 - 3D kokpit F10 - 2D kokpit
Zajímavé odkazy (revize 17.03.09)

- Oficiální web tohoto simulátoru

Minimální systémové požadavky:

Flight Simulator X, Microsoft® Windows® XP SP2 / Vista, PC with 2 GHz equivalent or higher processor, 1 GB of system RAM, 4 GB or more of available hard disk space, DirectX 9 or higher compatible video card required, 128 MB video RAM or higher, Shader Model 1.1 or higher.

Fotogalerie
Ikonka Máte nějaké vlastní zkušenosti s tímto titulem, které chcete doplnit do tohoto článku?
Ikonka Dotazy, rady, zkušenosti nebo třeba odkazy na zajímavé články či videa můžete umístit do komentářů níže. Ikonka Zdroj grafiky a fotografií: cloud.up4.cz | Zdroj dat: cloud.up4.cz | Výrobce: Microsoft Game Studios
Kde pokračovat?

Související obsah

letectví

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.