Betlémské světlo na Baštíně.

Betlémské světlo na Baštíně. "Staňte se na malou chvíli poutníky a přijměte naše srdečné pozvání ke krátkému zastavení u kostela Svatého Jana Křtitele a kláštera benediktinského proboštství Baštín. Tamtéž 23.prosince léta páně 2017 tři hodiny po poledni bude možné odnést si do svého domova záři Betlémského světla. I Ty, poutníče, budeš vítán." Ano, taková pozvánka se jen těžko odmítá a tak jsme letos opět vyrazili do jižní části Brd si trochu odpočinout od předvánočního běsnění a spojit příjemné s užitečným - projít se na čerstvém vzduchu a přinést si domů 
. Čekání na samotnou akci nám trochu zkrátila dopolední procházka údolím Bradavy a krátké posezení na míšovském grillu. Okolo půl druhé se vydáváme společně s prvními účastníky do brdských lesů na pouť k ruinám bývalého teslínského kláštera. Zledovatělá cesta a zbytky sněhu nám všem sice chůzi trochu komplikují, přesto za necelou hodinku stojíme šťastně na místě před mohylou s křížem.

Postupně dochází další a další poutníci a s nimi i hlavní organizátoři (Pavel s Vlčákem), přináší se i Betlémské světlo. Po krátkém přivítání všech účastníků a společném zápisu do kroniky si bere slovo Pavel Wünsch a poutavě pohovoří na betlémské téma. Po jeho přednášce pak následuje samotný akt předávání Betlémského světla, po němž se všichni účastníci postupně vydávají na společnou pouť oslavy stmívání zpět do Míšova. Zde, v místní škole, je 7. ročník akce "Betlémské světlo na Baštíně" zakončen zpíváním koled s kapelou Kudrna Koled Band. Jejich osobité pojetí koled a výborné svařené víno navodilo tu správnou tradiční vánoční atmosféru... Tak si i Vy ty letošní Vánoce užijte v klidu a hlavně v pohodě.

 

Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Betlémské světlo na Baštíně.

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.