Historický průvodce po Brdech I.- úvod

Historický průvodce po Brdech I.- úvod

Naskytla se nám ojedinělá příležitost nahlédnout do poměrně vzácné publikace, která vyšla pod názvem: "KAFKŮV ILLUSTROVANÝ PRŮVODCE PO KRÁLOVSTVÍ ČESKÉM".

Jedná se o díl BRDA a PODBRDÍ a jak stojí v záhlaví, průvodce napsal Josef Kafka - adjunkt musea král.Českého s přispěním Odboru klubu Českých turistů v Berouně, Hořovicích, Plzni, Příbrami a Rokycanech a byl vydán nákladem a tiskem Dra Ed.Grégra a syna v Praze roku 1910. Jedná se pravděpodobně o prvního turistického průvodce zahrnujícího i oblast dnešních Středních Brd (VÚ Jince). Je psán pro nás už téměř zapomenutou, ale zajímavou češtinou a jsou zde popisována známá místa i tehdejší první turistické trasy z úplně jiného pohledu, než jak je známe dnes. Nechybí samozřejmě mapy, plánky, staré kresby a pohlednice, ani důležité rady pro začínající turisty, týkající se vybavení, oblečení či způsobu chování se při výletech. Součástí je seznam turistických nocleháren, penzionů, prvních hotelů, železničních i poštovních spojení včetně ceníku. V dalším příspěvku budou podrobně popsány-" Pokyny cestovní".

Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Historický průvodce po Brdech I.- úvod

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.