Historický průvodce po Brdech I.- úvod

Historický průvodce po Brdech I.- úvod

Naskytla se nám ojedinělá příležitost nahlédnout do poměrně vzácné publikace, která vyšla pod názvem: "KAFKŮV ILLUSTROVANÝ PRŮVODCE PO KRÁLOVSTVÍ ČESKÉM".

Jedná se o díl BRDA a PODBRDÍ a jak stojí v záhlaví, průvodce napsal Josef Kafka - adjunkt musea král.Českého s přispěním Odboru klubu Českých turistů v Berouně, Hořovicích, Plzni, Příbrami a Rokycanech a byl vydán nákladem a tiskem Dra Ed.Grégra a syna v Praze roku 1910. Jedná se pravděpodobně o prvního turistického průvodce zahrnujícího i oblast dnešních Středních Brd (VÚ Jince). Je psán pro nás už téměř zapomenutou, ale zajímavou češtinou a jsou zde popisována známá místa i tehdejší první turistické trasy z úplně jiného pohledu, než jak je známe dnes. Nechybí samozřejmě mapy, plánky, staré kresby a pohlednice, ani důležité rady pro začínající turisty, týkající se vybavení, oblečení či způsobu chování se při výletech. Součástí je seznam turistických nocleháren, penzionů, prvních hotelů, železničních i poštovních spojení včetně ceníku. V dalším příspěvku budou podrobně popsány-" Pokyny cestovní".

Komentáře

Vaše reakce na Historický průvodce po Brdech I.- úvod
108-5.jpg
259.jpg

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout
20210923_065321_resized.jpg
789.jpg

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout
625.jpg
img_0790.jpg
687.jpg
994912_417199605057969_408938736_n.jpg_backup
DSC_0252.jpg

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.