Historický průvodce po Brdech IV.- informace cestovní

Historický průvodce po Brdech IV.- informace cestovní

Další část historického průvodce po království Českém, ve kterém se popisují začátky turistiky v Brdech před více jak sto lety.

Útraty a peníze.
Cestuje se levně. Pěší turista, jenž požadavky své nepřehání a přec přístupné pohodlí a požitky si přeje, vystačí snadně 4-5 K denně, skrovnější lehce i se 3 K. Hostince. O ubytování a stravování není ve větších místech nouze. Po různu také již větší hotely a pensionáty se zřizují a nejsou drahy. Nocleh stojí K 1.20 až K 1.60. I ve vesnicích nějaké občerstvení zpravidla se dostane, na některých místech, kde je čilejší frekvence turistů, bývají velmi dobré hostince. Avšak v lesích křivoklátských, lánských a rožmitálských, v celém pohoří Třemošenském i na hřebeně Brdském jest jen málo míst, kde na občerstvení aneb pokrm, nebo docela nocleh lze spoléhati. Třeba se proto na cestu tudy dobře opatřiti, neboť i ve vesnicích prostřed těchto lesů zřídka co se dostane. Cesty a prostředky dopravní, průvodčí. Kromě železničního spojení, je po skrovnu již spojení poštovního. Ve venkovských městech povoz 2spř. na půl dne 6-7 K, na den 12-14 K, kromě toho zpropitné kočímu, poplatek za stáj a p. Na některých bodech Černošice, Dobřichovice, Řevnice, Karlštein, Beroun, Hořovice, Holoubkov, Rokycany, Příbram, Rožmitál, Blovice, Plzeň, jsou cesty značkovány.(fotografie-viz.Průvodce)

Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Historický průvodce po Brdech IV.- informace cestovní

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.