Hledači z Bechyně

Hledači z BechyněPyrotechnická očista Brd se spustila podle plánu a tak na loukách pod zničenou osadou Kolvín už druhý týden pracují specialisté od ženistů z Bechyně.Pro "zahřátí" a seznámení se s brdským prostředím začíná jednotka prohledávat lehčí terén a tím jsou bývalé hospodářské louky patřící k vysídlené osadě. Tomu také odpovídají první nálezy, mezi které patří především různé kovové předměty ze zemědělských strojů, či pobořených stavení.

Dále bylo nalezeno množství patron od světlic, vyhořelé dýmovnice, rozbušky a něco málo prázdných nábojnic, střepin a vystřelených kulek různé ráže.O trochu těžší úkol už ale bude na pyrotechniky čekat v následujících dnech, kdy přejdou čistit sousední pěchotní střelnici Kolvín-jih.

Tam už je pravděpodobnost nálezu ostré munice daleko větší a hlavně, podle slov jednoho z  členů bechyňských pyrotechniků: "Dost veliký problém vidím v terénu, který je značně zarostlý náletovými dřevinami. Ale budem se s tím muset nějak vypořádat. Opravdová práce nás však bude čekat až na cílových plochách Kolvín-sever a Bahna. Tam půjde o nálezy velkorážní dělostřelecké a tankové munice".

Jak je vidět, přestože přístroje jsou schopné zaznamenat kov až do hloubky jednoho metru, průzkum a vyzvednutí případného nálezu se provádí jen do hloubky 15 až 20 cm, vše ostatní se ponechává v zemi.

Měl jsem původně připraveno několik fotografií hledačů i techniky, ale na (podotýkám velmi slušnou) žádost jednoho ze zodpovědných vojáků jsem musel vše z karty vymazat. Tohle tedy prošlo cenzurou...

Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Hledači z Bechyně
kolem…

22.04.2012 [1]
Pěkný článek. Akorát nechápu, že u Vás byla cenzura fotek a u pánů novinářů ne (iDnes, Česká televize, atd...)
http://praha.idnes.cz/vojaci-hledaji-munici-v-brdech-dk2-/praha-zpravy.aspx?c=A120421_1767147_praha-zpravy_klu
lezec

22.04.2012 [2]
Já jsem se neúčastnil oficiální páteční akce s ministrem Vondrou,ale byl jsem na Kolvíně už v úterý.Problém tedy asi byl v mé "neakreditaci".
Námořník

23.04.2012 [3]
A v "neautorizovaném" vstupu do cílové plochy (území střelnice), přímo do míst, kde pyrotechnici právě pracují...
pavel

24.04.2012 [4]
Pokud jsem dobře rozuměl, nešlo ani tak o vstup na "střelnici" samotnou, ale spíše do její blízkosti, kam "neautorizovaně" vstupuje kdekdo. Sami vojáci uvádějí, že prozatím čistí území, které přímo střelnicí nebylo.
lezec

25.04.2012 [5]
V den mé návštěvy se pyrotechnici pohybovali zhruba 1 km od kolvínské střelnice a rozhovor byl veden na příjezdové cestě,nikoliv na prohlédávaném území.Problém vidím někde jinde.Vstřícnost z řad armády totiž skončila až v momentě,kdy v jisté souvislosti padlo jméno pana J.Ale toto téma bych zde nerad rozvíjel.K tomu ať slouží jiná fóra.
pavel

26.04.2012 [6]
Poslední komentář
:)

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.