Jordán

Jordán

Asi nejkouzelnější místo v Brdech. Pokaždé mě uchvátí kontrast betonových bunkrů zasazených do úpatí Houpáku, krásné přírody a úžasný, téměř kruhový rozhled, kdy při dobré viditelnosti můžete vidět Příbram, pražské Jižní město, Kladno, pahorky Českého středohoří, Točník, Zbiroh, Radeč i Plzeň. Teď na konci srpna tu začínající podzim dokáže vykouzlit nádherné barevné scénerie. A když se vám povede okamžik že jste tu sami, můžete se nechat unášet touhle krásou jak dlouho chcete - připadáte si jak v nebi.

Nutno však dodat, že tenhle kopec má i svojí druhou tvář, mnohem krutější. Stalo se zde několik leteckých katastrof, některé bohužel s tragickým koncem. Celková bilance? 8 leteckých nehod, 2 lehké, 6 těžkých, 7 zničených letadel a 4 mrtví.

Na jedno místo až příliš mnoho neštěstí. Pozůstatky po některých (pomníčky, průsek v lese, ulámané stromy) můžeme vysledovat na ploše samotné, stopy ostatních už pohltila sama příroda. Bez ohledu na tuhle pohnutou minulost má tohle místo svoje nezaměnitelné kouzlo.

Ještě malá poznámka - rád bych ukázal výsledky ostrých střeleb z minulého týdne. Jsou vidět krátery v zemi i ulámané stromy. Na tom by nebylo nic divného, ale tyhle jsem vyfotil vedle cesty u bunkru a to je asi 800 m od cílového terče v protisvahu. -

-

-

-

-


Komentáře

Vaše reakce na Jordán
amerika-hajovna.jpg
1463663_454449714666291_20790511_n.jpg

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout
479.jpg
365.jpg

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout
20210928_124237_resized.jpg
26-5.jpg
284.jpg
598-3.jpg
nodejs-logo.png

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.