Jordán

Jordán

Asi nejkouzelnější místo v Brdech. Pokaždé mě uchvátí kontrast betonových bunkrů zasazených do úpatí Houpáku, krásné přírody a úžasný, téměř kruhový rozhled, kdy při dobré viditelnosti můžete vidět Příbram, pražské Jižní město, Kladno, pahorky Českého středohoří, Točník, Zbiroh, Radeč i Plzeň. Teď na konci srpna tu začínající podzim dokáže vykouzlit nádherné barevné scénerie. A když se vám povede okamžik že jste tu sami, můžete se nechat unášet touhle krásou jak dlouho chcete - připadáte si jak v nebi.

Nutno však dodat, že tenhle kopec má i svojí druhou tvář, mnohem krutější. Stalo se zde několik leteckých katastrof, některé bohužel s tragickým koncem. Celková bilance? 8 leteckých nehod, 2 lehké, 6 těžkých, 7 zničených letadel a 4 mrtví.

Na jedno místo až příliš mnoho neštěstí. Pozůstatky po některých (pomníčky, průsek v lese, ulámané stromy) můžeme vysledovat na ploše samotné, stopy ostatních už pohltila sama příroda. Bez ohledu na tuhle pohnutou minulost má tohle místo svoje nezaměnitelné kouzlo.

Ještě malá poznámka - rád bych ukázal výsledky ostrých střeleb z minulého týdne. Jsou vidět krátery v zemi i ulámané stromy. Na tom by nebylo nic divného, ale tyhle jsem vyfotil vedle cesty u bunkru a to je asi 800 m od cílového terče v protisvahu. -

-

-

-

-


Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Jordán

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.