Skořický potok I.

Skořický potok I.

Ačkoliv se jedná o potok, který teče spíše na okraji Brd, neměl by zde chybět, protože zejména úsek mezi Strnadovým mlýnem a Cihelským rybníkem je opravdu moc pěkný. Ostatně o tom se můžete přesvědčit na následujících fotografiích.

Skořický potok pramení nedaleko od vrcholu Okrouhlík (707 m.n.m.). Protéká střelnicí na Kolvíně a míjí hrad Dršťka, za kterým poté vtéká do Horního a Dolního rybníka u Skořic. Tomuto úseku se snad ještě do budoucna budeme věnovat podrobněji. Dále podtéká silnici spojující Mirošov se Skořicemi a míjí Strnadův mlýn. Následující úsek, kdy potok opět vstupuje do lesa, dokumentují přiložené fotografie. Potok se místy rozlévá mimo koryto a vytváří malé tůňky.

V nich je voda místy zbarvena až do rezavě oranžové barvy. To je pozůstatek po dřívější důlní činnosti. Tato zbarvená voda totiž vyvěrá se starých štol, kde byly kovové stroje ponechány svému osudu a koroze na nich koná své.

Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Skořický potok I.

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.