Vánoční přechod Brd

Vánoční přechod Brd


cesta
Dárky byly rozdány, slavnostní večeře snězena, tak už zbývalo si jen večer zabalit a na Boží hod brzy ráno vyrazit. Námi očekávaný Vánoční přechod Brd byl tady, letos s pořadovým číslem 8. V úvodu ale nutno poznamenat, že se po několika letech nejednalo o standartní přechod, ale spíše jen o dvoudenní pochod Brdy. Objektivní, ale i subjektivní okolnosti nás donutily program trochu přizpůsobit a zkrátit, bohužel. Na druhou stranu, počasí nám naštěstí vše vynahradilo, protože bylo konečně zimní :-) . Po loňských, téměř jarních teplotách, jsme si letos užili jak malinko sněhu, tak i mírných mrazíků, bylo to příjemné. Na jednom z brdských vrcholů jsme vyměnili již téměř popsanou knížku za novou a příchozí tak můžou zapisovat své návštěvy do již třetího sešitu. Ten první zde vydržel od 27. března 2003 do 17. srpna 2008 tj. 5 a půl roku, druhý k zápisům poctivě sloužil ještě o něco déle, celkem 6 let a 3 měsíce - od 24. srpna 2008 do 30. listopadu 2014. Počkáme si, jakou historii nám zaznamená tento zatím poslední. Na závěr prvního dne si pro nás Luky připravil ukázku správného rozdělávání ohně a jak můžete sami posoudit v našem krátkém videu, je zde po několika letech vidět přeci jen posun k lepšímu ;-). Kdo sleduje naše stránky pravidelně, určitě si vzpomene na rozdělávání ohně v březnu 2012 ( viz. článek " Tajemným údolím Reservy ). Brdy byly opuštěné a téměř nikoho jsme za dva dny, strávené v lese, nepotkali. Vyhýbala se nám však i zvěř, a tak kromě orlí rodinky, kterou se nám podařilo na malý okamžik zahlédnout na nebi mezi vysokými korunami stromů, jsme měli tentokrát smůlu.
radar
Na velikou smůlu to vypadalo i druhý den ráno. Po snídani jsme si řekli, že zajdeme do lesa a nataháme nějaké dřevo, abychom doplnili spálené zásoby. Už jsme měli vše skoro hotové a byli připraveni na odchod, když v tom vidím, jak se k nám blíží velmi nečekaná a nemilá návštěva :-((. Vše v dobré se nakonec obrátilo a my mohli náš poslední letošní brdský vandr za hustého sněžení spokojeně dokončit. No a kde jinde, než u Marka na výborném pečeném koleni, tradice se přece musí dodržovat !!! Tak v roce 2015 na shledanou.

Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Vánoční přechod Brd

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.