Vláda rozhodla!

Vláda rozhodla!

Na zasedání dne 4.1.2012 kabinet Petra Nečase (ODS) schválil návrh na zrušení vojenského újezdu v Brdech a redukci zbývajících VÚ.

O plánu zrušit VÚ Brdy začal ministr Vondra (ODS) uvažovat již loni v dubnu. Teď už může vláda projednávat konkrétní plán, podle kterého armáda do roku 2015 své nejstarší a třetí největší cvičiště opustí. Vojenský prostor v Brdech se svojí rozlohou 260 km2 spolkne ročně přibližně 100 miliónů korun. Na pozemcích jsou střelnice pro tanky, letectvo, pěchotu i dělostřelectvo,všechny jsou ale oddělené a neumožňují tak komplexní výcvik mechanizovaných jednotek. Zachovány tak zůstávají újezdy Boletice, Hradiště a Libavá sloužící všem druhům vojsk české armády i aliančním armádám. VÚ Březina bude umožňovat základní výcvik i výcvik profesionálů. "Musíme přizpůsobit počet a velikost vojenských újezdů reálným potřebám české armády.Současně vrátíme odpovědnost za správu obcí tamním obyvatelům a v neposlední řadě zpřístupníme unikátní místa širší veřejnosti a tam kde si to příroda zaslouží budeme prosazovat její zvýšenou ochranu",pronesl ministr Vondra po jednání vlády. (s přispěním MEDIAFAX.CZ)

Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Vláda rozhodla!

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.