Bílá skála u Strašic

Bílá skála u Strašic

Původně jsem vůbec neměl v plánu se o téhle události zmiňovat, byla to jen malá a navíc neplánovaná zastávka při jedné z mých cest na kole.

Nakonec ale ten okamžik přeměny přírody zaznamenaný na fotografiích byl pro mě tak překvapivý, zajímavý i krásný zároveň, že jsem neodolal a několik obrázků zveřejňuji.

Vyrazil jsem jen na krátkou projíždku do oblasti Hůrky- Trhoň. Bylo to minulý týden, kdy ještě celé Čechy zužovalo inverzní počasí a tak celou cestu údolím Padťského potoka z Dobříva až do Strašic mě doprovázela hustá mlha.

Až při stoupání na horizont Tankovky začala místama prosvítat modrá obloha. Risknul jsem to a zabočil doleva k vrcholu Bílé skály a doufal, že ještě těch pár metrů navíc bude rozhodujících a já vystoupám nad inverzi.

Nakonec se to opravdu povedlo a z vrcholového skaliska se mi naskytly nádherné pohledy na Brdy i Strašice a jejich okolí. Jako bonus k tomu jsem pak měl úžasně namrzlé stromy všude kolem sebe - taková malá ochutnávka nastávající zimy.

Nejhezčí byl pohled směrem na strašický kostel, ten vystupoval z mlžného oparu, nad ním hustá inverzní oblačnost a nad tím vším celý hřeben Brd.

Příroda prostě dokáže vykouzlit neskutečné věci  :-).

Komentáře

Vaše reakce na Bílá skála u Strašic
Václav
#554

04.05.2012 [1]
Poslední komentář
Na této straně Brd jsem ještě nebyl. Ty fotky jsou paráda.

Související obsah

brding

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.