Brding slavil III. výročí

Brding slavil III. výročí


totem
O tomto víkendu jsme se s kamarády sešli, abychom si připomněli třetí rok existence Brdingu. Pravda, oslavy proběhly trochu předčasně, ale najít vhodný termín pro všechny zainteresované je téměř nadlidský úkol. Proto jsme byli rádi, že alespoň třetí srpnový víkend vyhovoval naprosté většině - mimo tak zůstal pouze Luky, který měl neodkladné pracovní povinnosti. Při plánování letošních oslav jsme se nakonec rozhodli pro trochu skromnější akci, než kterou jsme uskutečnili při loňském výročí, tehdy jsme pozvali do strašické restaurace Berten celkem 17 přátel. Letos se tedy oslav III. výročí založení Brdingu zúčastnili jen zakládající členové a naše věrná psí společnice Agáta. Dvoudenní akce na našem domovském campu byla ale bohužel poznamenána nepřízní počasí. Už od sobotního dopoledne se nad Brdy převalovaly černé dešťové mraky, z kterých se občas snesl na naše hlavy nepříjemný déšť a který nám trochu komplikoval přípravy na večerní oheň. Naštěstí se ale počasí v pravý čas umoudřilo ( že by vše zařídil hodný strážce Brd Fabián smile ) a posezení u výročního večerního táboráku už nic nestálo v cestě. U plápolajícího ohně jsme hodnotili další společně prožitý rok a ve vzpomínkám se vraceli k některým z našim nejvydařenějších akcí. Díky pracovní vytíženosti nás všech, se ale bohužel téměř nikdy nesejdeme v plném počtu, což nás mrzí nejvíc. Účast čtyř nebo dokonce pěti členů na jedné akci - rovná se malý zázrak, většinou se do Brd vypravíme ve dvou, nanejvýš ve třech. O mimobrdských, povětšinou alpských výpravách, ani nemluvím, tam se zpravidla vydáváme jen ve dvou.
taborak
Nezapomněli jsme ani na akce, které nás na konci letošního roku teprve čekají. Mezi ty nejbližší určitě patří ještě jeden srpnový výjezd do Alp. Květnový výstup na rakouský Hochkönig se nám totiž nepodařilo úspěšně dokončit, a tak jsme si naplánovali jeho zopakování. Na podzim pak chystáme pravidelnou cyklojízdu " Na kole s Rudou ", tentokrát se bude jednat o výjezd s pořadovým číslem 4, no a na úplný závěr roku pak nesmí chybět naše asi nejoblíbenější akce a tou je tradiční vánoční přechod Brd. V tomto případě to bude již 8. ročník. Je pravdou, že v posledních dvou letech panovalo na konci prosince vždy téměř jarní počasí a my zvažovali přesunutí této akce na pozdější termín, ale pak už by se nedalo mluvit o " Vánočním přechodu" a přerušit dlouholetou tradici jen kvůli počasí nám připadlo nerozumné. Snad se tedy letos nebo v nejbližších letech opět dočkáme klasické zimní atmosféry. Jinak připravená jsou další pokračování v rubrikách Vzpomínky na vojnu, Letecké nehody v Brdech i Střední Brdy - vojenská výcviková zařízení a na měsíc září chystáme malé překvapení... Jaké? Neprozradím, pak by to nebylo překvapení! Tolik tedy z našeho třetího výročního "zasedání " Brdingu, které jsme započali v sobotu 16. srpna v Brdech a ukončili o den později v penzionu U sv. Jána ve Skořicích.
Agata
A na úplný závěr bych rád touto cestou poděkoval všem, kteří s námi během uplynulého roku nějakým způsobem spolupracovali. Děkuji za náměty, připomínky, fotografie i vzpomínky, které nám posíláte a které se pochopitelně stávají součástí tohoto webu. Děkuji i těm, kteří naše internetové a facebookové stránky " jen " navštěvují. I to nás těší a stále stoupající počet přátel na Facebooku zřejmě svědčí o tom, že stránky se líbí. Tak tedy - Děkujeme smile .  

Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Brding slavil III. výročí

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.