Brdy v říjnu

Brdy v říjnu

Tak už je tady! Je mlhavý, je vlhký, je mrazivý, ale je i úžasně barevný-podzim. Tohle období na přelomu babího léta a začínajícího podzimu je v přírodě nejkrásnější.

Ještě minulý týden nás sluníčko rozmazlovalo svými hřejivými paprsky, ale pak se nastupující podzim přihlásil se vší parádou. Ranní mrazíky nejsou nic vyjímečného a denní teploty už nás taky moc nezahřejí. Častější déšť a mlhy taky napotěší. Příroda nám to ale dokáže vynahradit. Mění se nám před očima každý den a nabízí nekonečné barevné variace.

 Jednou projíždíte krásnou barevnou alejí vzrostlých dubů na Záběhlé a za pár dnů už jen záplavou nahnědlého spadaného listí.

 Padrťské pláně vyměnily svou sytě zelenou barvu za nevýraznou šeď.

Louky pod Palcířem už rozjasňujou jen velké bílé klobouky bedel.

Ale o kousek dál, v místě bývalého  Teslínského kláštera, to je jiná barevná fantazie.

A dopadovky? Ty už tradičně hrajou prim. Tady se spojuje všechno v jedno velké barevné představení.Modrá obloha, fialové vřesy, tmavé hnědé kapradí, bílé kmeny bříz a zelené lesy v pozadí. To je nádhera, za kterou sem vždycky rád zavítám.

Brdy jsou pro mě nádherné v každém ročním období, ale je pravda, že podzim nad těma ostatníma přeci jenom trochu vyniká.

Komentáře

Vaše reakce na Brdy v říjnu

Související obsah

brding

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.