Brdy v září

Brdy v září

Chtěli jsme využít několik posledních dnů s pěkným počasím, kdy přes den je teplota stále ještě nad 20 °C a v noci kolem 11°C a tak co jiného než - Brdy, datum 9. a 10. září. Honza se vrátil z Prahy až ve 4 hod. odpoledne, ještě nákup nutného proviantu, balení a na kraji lesa u Trokavce nejsme dřív než v 5 hod. Ale nikam dneska nepospícháme, řekli jsme si, že to pojmem trochu jinak a vyzkoušíme si noční pochod podle navigace. Nepůjdeme po cestách, ale pokusíme se jít přímo lesem a směr korigovat právě pomocí navigace.   V pohodě a za světla se ještě zacházíme mrknout na rybníky, tady dáváme malou svačinu, vstřebáváme tu skvělou atmosféru klidu a pak s přibývajícím šerem pokračujem. Na loukách u bývalé Záběhlé už vidíme krásně zbarvenou oblohu zapadajícím sluncem a po pár minutách se noříme do večerního lesa a v zápětí i tmy.

Z počátku cestu lesem zvládáme s pomocí vlastní orientace a intuice, ale později už berem za vděk již zmiňovanou techniku. Držet ten správný směr v temném lese, kdy neustále musíte něco obcházet, či se něčemu vyhýbat, není zase až tak snadné. V pořádku a s odchylkou asi 100 m (museli jsme obejít hustý mladý les ) se ocitáme na cestě u srubu. Je zatopeno. Lukáš vycházel ze Strašic a protože  tu byl dřív, stačil zapálit v krbu. Dáváme si  pořádnou večeři, kecáme, hrajeme karty a před půlnocí uleháme.

Noc byla ale nějaká neklidná, stále jsem se budil a když bylo něco po šesté, raději jsem vylez, abych nerušil kluky. Sednu si před srub a pozoruju, jak nízko se "válí " mraky na protějším kopci, jak lehce poprchává, jak odněkud přiletí netopýr a krouží okolo mě, jak krásné ráno to je. Asi za hodinu už jsou venku i Luky s Hanzem a tak snídáme, doplňujeme zásoby dřeva a balíme. Původní plán byl, že se nikam nepoženem, v klidu si užijem pěkný přírody a do večera se buď vrátíme domů nebo někde přespíme druhou noc. Zase se to ale zvrtlo v šílený pochoďák !! Lukáš chtěl být do pěti hodin doma u svýho novýho koťátka, tak trasu nocleh-Bor-Carvánka-Tok-Jordán-Hlava-V Tisém-Strašice skoro přeběhnem.

Na Carvánce potkáváme partu asi 30 cyklistů, řvou tu pěkně na lesy (vždyť jsou v lese, že jo), na Toku natáčíme slepýše, na Jordánu prohlídku bunkru a na Hlavě radíme ztraceným turistům. To jsou asi nejdůležitější momenty z tohoto putování. Ještě pár slov k těm zbloudilcům. Bloudili kolem vrcholu Hlavy a pořád v lese něco hledali. Pak přišli k nám a ptali se jestli je tady někde vrchol Toku !!! Když jsem jim řekl, že je zhruba 6 km odtud, byli docela překvapeni. Jsou prej tu na kole, vyjeli z Teslín,  jedou na Tok, ale zapomněli si doma mapu. Dobrodruzi. Snažili jsme se jim poradit, ale moc jsem v jejich orientační schopnosti a znalost terénu nevěřil. Jestli to trefili, nevím.

My jsme to ale trefili a po šestý hodině si už dáváme pivo ve Strašicích U Andělů. Luky pádí ke svýmu koťátku a my s Hanzem čekáme na odvoz. Byla to víceméně čtyřiadvacetihodinovka (z toho 7 hodin spánku) a přibližně 35 km, opravdu pochoďák :-(,

ale pěknej :-).

Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Brdy v září
Zdeněk…

26.06.2014 [1]
Jó to Vám kluci závidím,taky znám jednoho říká si "LEZEC"
a slibuje,ale nesplní!!!
Pošle mejla s několika termínama abych si vybral a když mu
odpovím tak už se více neozve.To mě velice zarmoutilo,že se
najde ještě v takové partě člověk co nesplní co slíbí !!!
Opravdu jsem se v něm zklamal.
ČAU a přeju krásné pochody brdskou přírodou.
Díky aspoň za Vaše videa,které mají profesní úroveň !!!
Zdeněk Poděbradský.
Lezec

27.06.2014 [2]
Poslední komentář
Dobrý den pane Pošva. Je mi líto, ale z Vaší strany bohužel žádný e-mail s konkrétními daty nedorazil. Pokud jste mi nějaký posílal,ověřte si prosím, kdy a kam jste ho odeslal. Jinak pochopitelně dohoda stále platí, ale musím vědět konkrétní datum.
Do Poděbrad zdraví L.

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.