Jaro v Brdech - fotogalerie

Jaro v Brdech - fotogalerie

Letošní jaro se už konečně ukázalo v plné síle a tak je čas na 4 nové příspěvky ve fotogalerii Jaro v Brdech.
IMG_0126
Žluté květy pampelišek nejen že obarvily většinu travnatých ploch všude okolo nás, ale rovněž připravily mnoho " pracovních " míst pro pilné včelky. Tento květ dokonce zachutnal i jednomu mravenci. Druhý snímek nás zavádí  na nejjižnější okraj Brd, do Mýta pod Třemšínem.
IMG_1476
Zde leží zámeček Roželov, který byl postaven v roce 1852 a sloužil pražskému arcibiskupství. Stavba už má bohužel svá nejlepší léta za sebou, ale budete-li mít cestu kolem, určitě se zde zastavte. Přilehlý malý park teď na jaře stojí za malé zdržení. Pro mnohé může být lákadlem i ta skutečnost, že v jeho těsné blízkosti probíhala v květnu roku 1945 demarkační čára. Na Třemšíně ještě chvilku zůstaneme.
IMG_1467
Tento vrch nabízí mnoho turistických zajímavostí, mezi ně patří i tzv. buk dvoják. Jeho stáří se odhaduje na 200 let a vznikl spojením dvou buků. Srůst je dnes ve výšce přibližně 2,5 metru a stabilita tohoto stromu je zajišťována i pomocí betonových výplní. K jaru a ke květnovým dnům patří neodmyslitelně i oslavy konce II. světové války.
IMG_0055
Jižní a jihozápadní Podbrdsko osvobodily v roce 1945 jednotky americké armády a tak ani letos nechyběla vojenská historická vozidla při oslavách v Rokycanech. Přes květy třešně japonské ( sakury) jsou na rokycanském náměstí zachycena některá z nich.

Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Jaro v Brdech - fotogalerie

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.