Na kole s Rudou II.

Na kole s Rudou II.11 měsíců.Ten čas neskutečně letí.Už je to 11 měsíců, co jsem na našich stránkách psal reportáž "Na kole s Rudou I", ale mě to připadá jako by to bylo jen pár týdnů, hrozně rychle to uteklo. Je pravda, že Ruda to má k nám do Brd trochu z ruky a tak jeho účast na našich společných akcích je spíše sporadická. Pěšky s náma vyráží 2x 3x do roka a na kole, jak to tak vypadá, to bude jen jedna jediná podzimní vyjížďka. Proto mu rád věnuji  prostor v titulku, co by čestnému učastníkovi, ať se reportáže jmenují po něm, tedy "Na kole s Rudou I.- ?. Uvidíme na jakém čísle se zastavíme :-).

Je tady první podzimní neděle ( 23. září ) a ve složení Rudy, Hanz, Luky a já vyjíždíme vstříc brdské přírodě. Režie se tentokrát ujímá Luky a vybírá cestu přes zalesněný hřeben nad Melmatějem a Strašice do Tění a druhou stranou, po okraji Brd, zpátky. Hřebenovku přes Konesův vrch a Bábovku díky slušné cestě i pěkným výhledům zvládáme poměrně rychle a zanedlouho jsme na Bílé skále, kde si dáváme první menší pauzičku. Výhledy jsou tady do okolí i na celé Brdy nádherné. Po chvilce najíždíme na Tankovku a následný sjezd po široké a rovné silnici dolů do Strašic je za odměnu. Při něm se snažím já i Rudy zaznamenat co nejvyšší rychlost, ale končíme těsně pod 60 km/h- já 59.9 km/h a Rudy 59.7 km/h. Není to úplně ono.

Na překonávání rychlostních rekordů jsou určitě lepší kopce. Před několika lety se mi povedlo na Šumavě při sjezdu ze Zhůří do Rejnštejna 72.4 km/h, ale to už bych dnes asi s největší pravděpodobností nezopakoval! Polní cesta nás přivádí do Tění, kde je naplánované občerstvení v Podbrdské hospodě. Tu Hanz při své reportáži "Za brdskými hospůdkami" (23/7/12) minul, tak ji tímto doplňuji do jeho seznamu. Ochutnali jsme tmavou tlačenku, nakládaný Hermelín i Gambrinus 10°a vše bylo velice dobré, jen to WC :-(. Okolo Peškova dubu míříme do lesa a odtud se začínáme pomalu vracet zpět. Všude potkáváme mraky aut a houbařů, až se divím, že tu všichni něco najdou. U bývalého muničáku se rozdělujem, Hanz s Rudym pokračují dál až na Skořice, zatímco já s Lukym to stáčíme do Strašic a jedem se podívat na naší malou 14 denní Lindu.

Domů už potom dojíždím sám a přibližně stejnou cestou jako ráno, tedy okolo Vimberka a Bébrovny. Mimochodem tenhle zalesněný hřeben mezi Tankovkou a Hůreckou cestou mám moc rád, nabízí totiž výborné ježdění na bajku. Je tady spousta kilometrů kvalitních a navzájem propojených lesních cest různého profilu i kvality (asfalt, šotolina, písek ) a tak se zde určitě každý sveze podle své chuti. Není problém zde najezdit na poměrně malém prostoru třeba 3O kilometrů. Na závěr krátké video z našeho ježdění, tentokrát naštěstí bez pádu :-))

Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Na kole s Rudou II.
Michaela

01.10.2012 [1]
Hezkýýý ! Jakobych tam jela s váma!-))
lezec

01.10.2012 [2]
Poslední komentář
Jakoby se stalo :-)). Dík.

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.