Ostrý v zimě

Ostrý v zimě

Na neděli slibujou meteorologové krásné počasí, na horách s inverzí, tak proč sedět doma. Tady v nížinách sníh stejně není,  musíme si ho tedy užít tam kde je. Rozhodujem se pro výstup na šumavský Ostrý vysoký 1293 m.n.m. Auto necháváme dole v Hamrech a známou cestou podél Bílého potoka začínáme stoupat k vrcholu.

  Sněhu je zatím málo, tak 15 cm a jde se tedy poměrně dobře. Snad se to časem příliš nezhorší, uvidíme. Na vyhlídce Pod Statečkem využíváme možnosti prvních výhledů do krajiny a tak se na chvilku zastavujem a rozhlížíme se, zatím jen do Čech.

Po chvilce pokračujem a tady v lese už začíná být sněhu o trochu víc, ale pořád to ještě ujde.

Procházíme lesním úsekem a ocitáme se na holině pod samotným vrcholem. Je už vidět vrcholová skála i s chatou a z paseky jsou i částečné výhledydo Bavorska.

Závěrečný výstup trochu stěžuje návátý sníh, místama možná i 40 cm, ale nakonec to zvládáme a vylézáme do skalnatého sedla.

Jedno slovo vystihuje vše - nádhera. Krásně modrá obloha, čerstvý prašan, omrzlé stromy, úžasný výhled a dole v údolí slibovaná inverze. Pro tohle se leze na kopce!!

Chata na německé straně je v zimě samozřejmě zavřená, tak nám nezbývá než pojíst a popít vlastní zásoby. Na vrcholu zůstáváme asi půl hodiny, během které jsme tu úplně sami a pak se pomalu chystáme k návratu zpět.

Scházíme stejnou cestou (jiná možnost vlastně ani není), během sestupu pořizuju ještě pár fotek a zhruba za 6,5 hodiny jsme zpátky v Hamrech. Trasa nahoru a zpět je dlouhá 12 km má převýšením 600 m. Před odjezdem si ještě zajdem do Královského dvora na něco dobrého a pak už domů.

Moc pěknej den. :-)

Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Ostrý v zimě
Rudi

29.10.2011 [1]
Musel být super zážitek, a pro mě by to byl luxus ty podmínky na focení.. inverze, krásný rozhled a ..co víc si přát než tam být! :)
btw: co je to tam zachatu na tom obrazku?
lezec

29.10.2011 [2]
Poslední komentář
Pockame si na pocasi a muzem nekdy vyrazit,ale pocasi je fakt zaklad.Ta "chata" je pristavek k chate na vrcholu Ostry.Je to foceny z ceske strany tesne pod skalou.

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.