Střední Brdy - bývalá vojenská výcviková zařízení IV.

Střední Brdy - bývalá vojenská výcviková zařízení IV.


kolvinjih
Díl 4. - Střelnice bojových vozidel KOLVÍN - JIH Do rozlehlého komplexu střelnic na Kolvíně náležela rovněž Střelnice bojových vozidel Kolvín - jih. Byla určena ke střelbám protitankových a dělostřeleckých útvarů a jednotek na pozemní cíle - a to z odkrytých palebných postavení na pevné a pohyblivé cíle ve dne, ale i v noci při osvětlení cílové plochy nebo jednotlivých cílů.
DSCF2228
Střelnice bojových vozidel Kolvín - jih měla terčový manévr imitace ovládaný centrálně z řídící věže, bylo zde však možné použít i pojízdné navijáky. Ovládání samotných terčů se provádělo z jednotlivých objektů na cílové ploše. Dráhy umožňovaly maximální dostřel 2500 metrů. Střelnici tvořila řídící věž, 5 strojoven, dvě trafostanice, 4 pojezdové dráhy, odkrytá palebná postavení, 9 terčových drah, dílny, sklady, garáže, ubykace a parkoviště.
DSCF2227
Součástí areálu byla i pěchotní střelnice, která využívala část zařízení SBV - např. elektrické rozvody a byla ovládána z řídící věže. Sloužila k výcviku jednotlivců a jednotek všech druhů vojsk, včetně speciálních, ve střelbě z ručních a pěchotních zbraní ( pistole, revolver, malorážka, samopal, univerzální kulomet, odstřelovací puška, ruční protitankové zbraně ). Šířka střelnice byla 60 metrů a střelbu bylo možno provádět až na vzdálenost 400 metrů. K využití zde bylo až deset stanovišť pro střelbu z pistole na pevné cíle, deset stanovišť pro střelbu za samopalu na pevné cíle a pět stanovišť pro střelbu ze samopalu na mizivé cíle.
DSCF2207
Dnes již některé stavby v terénu neuvidíte, byly srovnány se zemí ( trafostanice, strojovny ), nalézt lze ještě terčová zařízení, komunikace a zpustlou pěchotní střelnici. Co naopak vidět lze, je opravená řídící věž a přilehlé budovy, které v současné době využívají pyrotechnici jako svojí základnu. info : Vojenské újezdy Armády České republiky MO České republiky - AVIS 2006    

Komentáře

Vaše reakce na Střední Brdy - bývalá vojenská výcviková zařízení IV.

Související obsah

brding

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.