Watzmann - pokračování

Watzmann - pokračování

Ještě v noci jsme si našli vhodné parkoviště u Wolfgangsee a noc strávili v hotelu "Peugeot 407".Jenže při nočním příjezdu jsme si nevšimli, že hned vedle parkoviště jsou pastviny a tak budíček ráno před 6 hodinou nebyl moc příjemný- bučení a cinkání kravských zvonců. No jo Alpy, co naděláte!! Spát už se nedalo, tak ještě chvíli poleháváme a po snídani odjíždíme do asi 15 km vzdálené soutěsky Postalmklamm.Mlha se naštěstí úž pozvolna vytrácí, tak to opět vypadá na krásný den.

Na malém plácku u cesty necháváme auto, balíme potřebné věci do báglu, strojíme se do setu a pomalu scházíme dolů do soutěsky, kde zajištěná cesta začíná.

Já to tu znám od loňska, tak nechávám Ludvu jít prvního, ať si to užívá i on. Cvakáme se a jdeme na to. Hned na úvod je asi 30 metrový lanový most přes potok a to ve výšce 10 - 15 metrů nad hladinou. Trochu se v druhé polovině pod našima nohama houpe, ale bez problémů přecházíme na druhou stranu a pokračujem.

Ferata vede střídavě po levé i pravé straně kaňonu ve výšce od 10  do 20 metrů, převážně po kramlích a ocelových stupech.

Jako spestření pak nabízí různé typy lávek či lanových mostů a nejzajímavějším momentem je asi v polovině cesty přeskok přes soutěsku.

Lezení to není příliš náročné, jen občas jsou problémy s vlhkou skálou, která docela klouže. Zhruba po hodině ferata vystupuje z úzkého kaňonu a podél vodopádů pravým břehem stoupá nahoru. Chvilku si tu dáváme pauzu a malou svačinu. Škoda, že je tu letos málo vody a vodopád je skoro suchý, loni to bylo působivější.

Za náma už ale slyšíme další lezce, tak pokračujeme dál, ať se pak nemusíme někde na skále s někým míjet. Hned nad vodopádem nás čeká stěna obtížnosti "D", ale nic složitého. Posílám tedy Ludvu opět jako prvního a když už to vypadá, že je nahoře za hranou a v pořádku, zarazí mě najednou věta: "Láďo, nechci dělat zbytečnou paniku, ale tady je ze skály vytržené lano!!" Protože tam nevidím, křičím na něj ať se zajistí na posledním pevném bodě a že jsem hned u něj, ať na mě čeká.

Dolézám a čekám nějakej problém. Lano opravdu ze skály vytržené bylo i s ocelových kolíkem a zrovna na hraně, jenže o kousek dál bylo přejištěné novým ukotvením a toho si Luděk hned nevšimnul. Jediný problém tedy byl, že kus lana visel volně a působil "utrženě". No měli jsme alespoň nějaké spestřeníčko.

Konec feraty už dáváme bez komplikací a za chvilku vylézáme z lesa na louky, po kterých pak sestupujem zpátky k autu.A závěrečná tečka za naším třídenním lezení po Alpách?

Po úspěšném zdolání vrcholu přece nesmí chybět tradiční vykoupání :-). I když popravdě musím přiznat, že začátkem října jsem v to příliš nedoufal.

Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Watzmann - pokračování

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.