Zadní Bahna

Zadní Bahna

Pak že není pátek 13.smolný den! Od pondělka se těšíme na víkend, že si vyrazíme užít konečně pravé brdské zimy, s klukama od "Tří vepřů" byl dohodnutej nocleh, dokonce i pěkně nasněžilo a nakonec nic...

V pátek dopoledne volá Luky, že musí neplánovaně do práce, já jsem chytil nějakou lehčí chřipajznu, Ludva musel zůstat v Praze a Hanz je najednou na to sám. A to se těšil tak, že tentokrát už měl zabaleno od čtvrtečního odpoledne! Tak tedy akce odvolána :-(.

V sobotu ráno se ale probouzíme a když vidíme ty krásně zasněžené Brdy, okamžitě máme cukání si vyrazit alespoň na krátký výšlap. S Hanzem se chvilku dohadujem kam a potom padá rozhodnutí - jdem se projít na Bahna.

Za Dobřívem vstupujem do lesa a pod Floriánem a podél Ledného potoka přicházíme na Zadní Bahna. Cesta bude pro mnohé asi dost známá, protože je to jedna z přístupových na každoroční stejnojmennou vojenskou přehlídku. Prostor Zadní Bahna býval původně tankovou střelnicí, později tankodromem a v současné době už se pro výcvik nevyužívá.

Míjíme rozbořenou německou "pixlu" (údajně byla zkušebně napěchována trhavinou a odpálena), opatrně přelézáme už trochu chatrný ženijní můstek a dostáváme se před řídící věž. Tady od domečku pak máme celý zasněžený prostor střelnice jak na dlani a protože se začíná protrhávat obloha a vylézá slunce, je to paráda. Po chvilce pokračujem lesní cestou dál až do míst kde u tanku začínají Přední Bahna,

zde se otáčíme a pozvolna začínáme stoupat na blízký kopec zvaný Vlč. Z jeho holého skalnatého vrcholu je krásný výhled na hřeben Bábovky (sever), na Strašice (východ), tak i do nitra Brd (jih). Tímto směrem už jsou vidět jen samé lesy a vrcholy jako Lipovsko, Hlava, Koruna, Kamenná a další. Po cestě dolů z Vlče si Hanz ještě zablbne pod zasněženými stromy no a pak už nás čekal jen návrat nepříjemným úsekem po asfaltce od Melmatěje do Dobříva.

A cesta domů. Místo plánovaných dvou dnů jsme nakonec byli rádi alespoň za malou tříhodinovou procházku zasněženými brdskými lesy.

Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Zadní Bahna

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.