" Nebeské " Jirky Jirouška

" Nebeské " Jirky Jirouška

Dnes v 17 hodin byla v příbramské galerii Františka Drtikola zahájena výstava skvělých fotografií zdejšího rodáka Jiřího Jirouška. Při slavnostní vernisáži se výstavní síň zaplnila snad stovkou návštěvníků do posledního místečka. Po krátkém oficiálním zahájení výstavy dostal slovo sám autor fotografií, který přítomným povyprávěl o nevšedních zážitcích při pořizování zajímavých snímků a poodhalil i některé technické detaily ze svého létání. Chcete vědět jaké? Tak např. stroj, na kterém létá, váží 35 kilogramů, vejde se do něj 12 litrů paliva, na jednu nádrž uletí až 150 kilometrů, fotografuje nejraději z výšky od 300 do 500 metrů a nejlepší snímky vznikají brzy ráno, ještě než slunce vystoupá vysoko na oblohu. Už několikrát mu při létání došlo palivo a pak prý mu nezbývá nic jiného, než svoje paragl. křídlo uschovat někde poblíž v lese a k autu dojít pěšky. Tak kdyby jste náhodou našli při svých procházkách přírodou někde v křoví schované křídlo, je jeho, vzkazuje všem Jiří Jiroušek...
DSCF5277

DSCF5290

DSCF5293

DSCF5322

DSCF5335

DSCF5341
Na výstavě je k vidění 70 fotografií rozdělených do dvou kategorií. V té první jsou obrázky z okolí Příbrami a z Brd a do té druhé patří snímky ze " zbytku " naší republiky. Budete- li mít cestu do Příbrami, určitě se zastavte a zajděte se podívat. Výstava potrvá do 2. března 2014.

Komentáře

Vaše reakce na " Nebeské " Jirky Jirouška

Související obsah

brding

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.