Zimní Tok

Zimní Tok16.1.2011 s Luďkem a Agátou letos poprvé v Brdech. Naše cesta byla naplánovaná ze Zaječova přes Jordán na Tok. Předpověď počasí z minulého dne byla příznivá - polojasno, -1°C,beze srážek,mírný vítr. Luděk ještě přibírá Agátu, prej ať se taky proběhne :-).

Jenže věřte rosničkám! V Zaječově mlha jako blázen a poměrně to fouká a to jsme ještě dole, dovedu si představit jak to bude vypadat nahoře. No nic vyrážíme, nejsme přeci žádný slečinky - teda až na Agátu. Cesta lesem až ke křižovatce u Bílýho křížku utekla rychle, na letišti jsme se taky nezdržovali, viditelnost na fotografování byla špatná a tak pokračujem dál k Jordánu.

Tady už to je o poznání horší. Mlha stále, přidává se drobné sněžení a hlavně to začíná pěkně foukat. Přituhuje! Projdeme okolo bunkru a stoupáme na Houpák. Tady uděláme pár snímků, ale moc dlouho se rovněž nezdržujem. Do okolí vidět není, maximálně tak na 200m a ten vítr nás fakt štve.

Zacházíme do lesa, tady je to o poznání lepší, ale Agáta začíná mít problémy s packama, namrzají jí. Ono totiž určitě není těch slibovanejch -1°c, ale i díky tomu ledovýmu větru, bude daleko víc. Luděk tedy chvilkama Agátu strčí pod bundu a pokračujem, co se dá dělat. Tocká plocha už opět připomíná spíš krutou Sibiř, než mírumilovné Brdy :-(. Rychle projdeme otevřenou plání a rádi se jdeme schovat do lesa poblíž vrcholu.Víme že je tam ohniště a tak doufáme, že by snad šel rozdělat i ohěň a trochu se ohřát nebo aspoň ohřát Agátě zmrzlé packy. Jenže v lednu moc suchého dřeva v lese nenajdete a tak jsme byli rádi alespoň za pár dřívek, které se nám podařilo zapálit.

Sebe i psa jsme trochu zahřáli a věřte mi, že od těch hřejivejch plamínků se nám moc nechtělo- na teploměru na stromě totiž bylo -12°C a k tomu ten ledovej vítr, takže pocitová teplota se pohybovala tak někde okolo -15°C.

Cesta zpátky už nic zajímavého nepřinesla, ani změnu počasí a tak zhruba po 6 hodinách nasedáme v Zaječově opět do auta a odjíždíme domů. Až na tu předpověď počasí jsme ale byli spokojení a procházka zimní krajinou nás nadchla.


Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Zimní Tok

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.