Brding na Gr. Rachel

Brding na Gr. Rachel


Rachel
Už se stalo tak nějak pravidlem, že začátkem každého roku si uděláme společný výšlap na nějaký mimobrdský kopec. Po Boubínu, Sněžce a Velkém Javoru padla letos volba na druhý nejvyšší vrchol Šumavy a Bavorského lesa - 1453 metrů vysoký Velký Roklan. Přes Železnou Rudu, Zwiesel a Frauenau přijíždíme 25. ledna brzo ráno na malé parkoviště nedaleko obce Spiegelau, kde začíná náš asi jedenáctikilometrový okruh přes vrchol Velkého Roklanu. Sněhu leží na svazích kopce přibližně 30 centimetrů a to je právě tak akorát na to, aby vytvořil tu správnou zimní atmosféru, ale ještě málo na to, aby způsoboval nějaké obtíže při výstupu. Počasí ten den sice úplně ideální nebylo, nízká oblačnost, foukal poměrně silný vítr a občas padal sníh, ale na Hanzovi bylo vidět, že je spokojen, ten má tyhle povětrnostní podmínky rád. My s Rudou však zastáváme trochu odlišný názor, když už máme někam vylézt, tak ať z toho taky něco máme, že? Například pěkný rozhled. Na vrcholu nás tedy přivítala nepříjemná mlha, znemožňující výhled do okolí, ale o pár set metrů dál, u krásné dřevěné kapličky s vyhlídkou na Roklanské jezero, se nad našimi hlavami na chvíli ukázalo i sluníčko, byli jsme tak nakonec spokojeni všichni.
les
Jen ten les plný odumřelých stromů působí trochu depresivně, ale to je bohužel Šumava současnosti :-(. No a na závěr krátké video z našeho výšlapu... 

Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Brding na Gr. Rachel

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.