Šumava-Královský hvozd

Šumava-Královský hvozd

Minulý týden mi volal Luděk, že končí v Anglii a musí alespoň na chvíli domů. Už prej má dost tý anglický šedi a schází mu ta naše krásná příroda ( plně ho chápu :-) ).

Dva dni někde v lese mu prej dostatečně spraví náladu. Zrazujem tentokrát Brdy a rozhodujem se pro Šumavu a přechod hraničního hřebene mezi Ostrým a Jezerní horou. Vystupujem z vlaku v Hamrech a v klidu se vydáváme na cestu. První kilometry paradoxně klesáme, aby o to víc jsme pak zase museli při našem výstupu na vrchol nastoupat. Dole v Hamrech si ještě dopřáváme malé posilnění v místní hotýlku a pak už vzhůru na Ostrý, celkem 600 výškových metrů. Na křižovatce Pod statečkem máme druhou pauzu a potom už na nás čeká  nejostřejší stoupání se závěrečným výstupem přes vrcholové skály až k samotné chatě ve výšce 1293 m.n.m. Sem přicházíme těsně před desátou večer a tak máme akorát čas si vybrat nějaké vhodné místo pro dnešní přenocování, než bude úplná tma. Nakonec se rozhodujem pro lavičky před chatou.

Vybalujem spacáky, karimatky, ponča a před 23 hodinou usínáme. Noc byla klidná a ráno máme za odměnu krásný východ slunce. Po snídani vše balíme, na vrcholu děláme pár fotek a vyrážíme na hřebenovku.

Ze začátku jsou značné výškové rozdíly a tak to máme stále nahoru dolu a docela si máknem. Až zhruba od poloviny se terén postupně srovnává a chůze se stává pro nás příjemnější.

V druhé polovině Královského hvozdu už také máme krásné výhledy na obě strany a to "díky"polomům, které i tuto část Šumavy citelně poznamenaly. V Čechám lze rozpoznat přehradu u Nýrska, hřeben Prenet - Můstek - Pancíř, Špičák, Svatobor, Poledník a v dálce dokonce komíny z keramičky v Chlumčanech. Na německé straně samozřejmě oba Ostrý, Velký Javor, Hoher Bogen, Falkenstein i Luzný.

 
To už ale přicházíme na vrchol Svarohu a kolem bývalé Juránkovi chaty odbočujem až na samotnou hranu Jezerní stěny.

Odtud je úžasný rohled a ani nám nepřijde, že hladina Černého jezera dole pod námi je o 300 m níže.

Vzpomínám si, jak před dvěma roky jsme byli v těchto místech v zimě. Všude leželo dobře metr, metr a půl sněhu a já spolu s Michalem jsme celou kolmou stěnu lesem "seskákali" v hlubokých závějích až dolů k jezeru - jeden z mých nejlepších adrenalinových zážitků.

Po chvilce rozjímání se zvedáme a pokračujem dál. Už nám toho moc nezbývá, jen přejít Jezerní horu, Rozvodí a po sjezdovce na Špičáku seběhnout dolů na Blaženku. Tady naší hřebenovku přes Královský hvozd zakončujem a čekání na vlak si krátíme dobrým pitím  a jídlem.

Skvělá akce.  p.s.-omlouvám se za některé fotografie, jsou přefocené z alba, proto ta zhoršená kvalita.

Související obsah

brding

Komentáře

Vaše reakce na Šumava-Královský hvozd

Reference

Podívejte se na naše reference

Prohlédnout

Aplikace

Podívejte se na naše aplikace

Prohlédnout

Co umíme?

Podívejte se co umíme

Prohlédnout

Co umíme?

Vytváříme sofistikované aplikace pro náročné

Od webových aplikací přes android až po převodové můstky či složité informační systémy.

Podívejte se k nám

Máte ještě čas? Podívejte se na další rubriky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.